Sacenšas loka šāvēji

Līdz ar sacensību “Nameja gredzens” galveno balvu sadali beigušās divu dienu ilgās loka apvidus šaušanas sacensības Alūksnes pusē, ko jau otro gadu pēc kārtas rīko pašmāju loka šaušanas sporta klubs “Ziemeļnieks”.

Abās dienās sacensības pulcēja apmēram 30 dalībniekus, kas pārstāvēja Alūksni, Cēsis, Siguldu, Rīgu un kaimiņvalsti Igauniju. Sestdien loka šāvēji sacentās Alūksnes muižas parkā izveidotā distancē, cīnoties par uzvaru sacensību “Livonijas kauss” 3.posmā, savukārt svētdien visi tika aicināti uz Jaunalūksnes pagasta “Namejiem”, kur notika loka šāvēju turnīrs “Nameja gredzens”.

No karstuma glābjas dīķī

Par spīti gandrīz 30 grādu lielajam karstumam, dalībnieki ievēroja šīm sacensībām piedienošo etiķeti, proti, startēt vidusslaiku tērpos. Ja pirmajā dienā muižas parka teritorijā izveidotā distance dažbrīd ļāva veldzēties koku ēnā, tad otrajā dienā tā galvenokārt vijās pa klaju lauku.

“Salīdzinājumā ar parka distanci “Namejos” tā bija daudz ekstrēmāka un sarežģītāka. Tur bija gan kalnos raušanās, gan pārgājieni pa mežu, taču īsti ēnainas vietas, kur varētu paglābties no karstuma, nebija. Vienā vietā visiem sanāca iet garām dīķim. Glābdamies no karstuma, daži sacensību dalībnieki lēca tajā iekšā ar visām drēbēm, kas līdz distances beigām paguva izžūt,” ar sacensību atmosfēru iepazīstina to organizators un loka šaušanas sporta kluba “Ziemeļnieks” vadītājs Kaspars Aigars.
Tāpat kā pērn, arī šoreiz starp dalībniekiem bija jaunpienācēji, kas Alūksnes pusē viesojās pirmo reizi. Šajā ziņā viņus patīkami pārsteigusi parkā izveidotā distance, kas veidota tā, lai vienlaikus varētu apskatīt pilsētas iecienītākos tūrisma objektus. Savukārt “Namejos” viņi izbaudījuši adrenalīna garšu, ko radījušas karstuma un fiziski smagās trases radītās grūtības.

Vairums diplomu – viesiem
“Livonijas kausa” 3.posmā uzvarēja igaunis Marguss Kārema, kurš kompaktloku grupā ieguva 548 punktus no 560 iespējamajiem. Šīs grupas labāko trijniekā iekļuva arī alūksnieši Uģis Zavadskis (530 punkti) un Verners Kalējs (494 punkti), kuri attiecīgi ieguva 2. un 3.vietu. Garo angļu loku grupā pirmās divas vietas ieņēma Igaunijas pārstāvji, bet 3.vietu ieguva alūksnieša Gunta Meleča brālis Andris Melecis no Rīgas.

Arī sieviešu konkurencē precīzākās šāvējas ar garajiem angļu lokiem izrādījās viesu klubu pārstāves, kas ieņēma pirmās divas vietas, labāko trijnieku noslēdzot alūksnietei Aijai Kalējai. Mazā dalībnieku skaita dēļ vietas netika piešķirtas jauniešu un bērnu grupā, kurās pavisam startēja pieci dalībnieki. Jauniešu grupā Alūksni pārstāvēja Kalvis Zavadskis un Roberts Kalējs, kuri attiecīgi ieguva 240 un 346 punktus, bet bērnu grupā no pašmāju loku šāvējiem startēja Daniela Zavadska,  kura ieguva 242 punktus. “Livonijas kausa” posma laureāti saņēma īpaši šīm sacensībām izstrādātus diplomus.

Izgatavo īpašas balvas

Bagātīgāks balvu klāsts bija kluba “Ziemeļnieks” organizētajās sacensībās “Nameja gredzens”. To uzvarētāji saņēma sacensību organizatora veidotas balvas – uz sarkankoka paliktnīša iefrēzētu un nostiprinātu vienlatnieka monētu ar Nameja gredzenu virsū, kā arī sacensību sponsoru SIA “EET Vidzeme” sarūpētās balvas. Pie šīm balvām tika Andris Kuzņecovs no Cēsīm (garie angļu loki – vīru grupa), Andris Melecis no Rīgas (garie angļu loki – veterānu grupa), Tatjana Lukičeva no Rīgas (garie angļu loki – sieviešu grupa), Uģis Zavadskis no Alūksnes (kompaktloki – vīru grupa) un Kalvis Zavadskis (kompaktloki – junioru grupa).

K.Aigars atklāj, ka nākamās sacensībās, kur plāno sacensties Alūksnes loka šāvēji, gaidāmas augustā. Tā pirmajā nedēļā atsevišķi kluba pārstāvji piedalīsies Pasaules čempionātā Vācijā, bet mēneša otrajā pusē visi dosies uz sacensībām Siguldā un Gulbenes novada Lejasciemā.

Vairāk foto

Sports