Sacenšas novusā un volejbolā

Gada nogalē Apē notikušas vairākas sporta sacensības. „Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas jaunajā sporta kompleksā norisinājās Apes pilsētas atklātās sacensības novusā, kā arī volejbolā,” informē sacensību galvenā tiesnese, Apes sporta darba organizatore

Novusa sacensībās radās jauna tradīcija
Novusā, kam bija atvēlēta aerobikas zāle, spēkiem mērojās 12 dalībnieki. Četriem jaunajiem novusistiem tās bija pirmās sacensības, līdz ar to radās iespēja izveidot jauniešu grupu. Tajā spēlēja D.Ozoliņa Apes vidusskolas jaunieši, no kuriem veiksmīgākais bija Matīss Leimanis, kā arī viena dalībniece no Alūksnes.

Individuāli pirmo vietu novusa spēlē izcīnīja Gunārs Mucenieks, kļūstot par trīskārtēju Apes pilsētas novusa čempionu. Piebilstams, ka viņš uzvarēja 2008.gada Apes vasaras sporta spēlēs. Otro vietu ieguva Alūksnes un Apes novada 2009.gada čempions Jānis Ērmanis. Viņš pildīja arī izspēļu galvenā tiesneša pienākumus. Trešā vieta šajās sacensībās Ilgonim Karro, kurš novadā šogad bija otrais.

Šajās sacensībās radās jauna tradīcija - komandu sacīkstes novusā pieaugušajiem. Komanda „Ape” ar 20 punktiem šoreiz uzvarēja alūksniešu un jaunlaiceniešu pārstāvētos „Ciemiņus” (10 punkti). „Novusa spēlei nav vecuma ierobežojuma -vecākais spēlētājs alūksnietis Ivans Sjomkins dzimis 1936.gadā,” uzsver A.Latika.

„Ugunskristības” jaunajām volejbolistēm
Apes pilsētas sacensības volejbolā apliecināja, ka dāmu volejbola popularitāte šajā pilsētā palielinās. „Uzaicinājām arī komandas no citām pašvaldībām. Atsaucīgas bija Jaunlaicenes un Alūksnes komandas. Sacensībās, kas notika skolas jaunajā sporta hallē, pirmo reizi sastādījām arī D.Ozoliņa Apes vidusskolas interešu izglītības volejbola pulciņa meiteņu komandu. Tās jaunajām spēlētājām bija īstas „ugunskristības”, sacenšoties uzreiz pieaugušo konkurencē,” stāsta A.Latika. Uzvaru šajās sacensībās izcīnīja komanda „Ape”, otrajā vietā - „Alūksne”, trešā vieta - jaunlaicenietēm.

Arī pati 2009.gada nogale Apē nepaliks bez sportiskiem notikumiem, jo Ziemassvētku kausa izcīņa volejbolā starp vīriešu komandām paredzēta 25.decembrī, bet sievietes sacentīsies 26.decembrī.

Sports