Sacenšas Pasaules Nāciju kausā 1

Nedēļas nogalē Denverā (ASV) notika Pasaules Nāciju kauss motokrosā, kurā sacentās 30 komandas.

Starp tām bija arī Latvijas izlase, kurā startēja Lauris Freibergs (MX Open), Ivo Šteinbergs (MX1) un apenietis Matīss Karro (MX2).
Kvalifikācijas braucienos katrs valsts izlases sportists cīnījās par punktiem savā klasē. Divu labāko komandas braucēju rezultāti tika summēti, noskaidrojot 19 valsts izlases, kuras ieguvušas visvairāk punktu un iekļuvušas A finālā. Latvijas komandā labākos rezultātus uzrādīja M.Karro, kurš bija septītais ātrākais savā klasē, un I.Šteinbergs, kurš finišēja 17.vietā.

Tas komandai ļāva iegūt 15.vietu un līdz ar to kvalificēties A finālam. Tajā notika trīs braucieni. Pirmajā sacentās MX1 un MX2 klases braucēji, otrajā – MX2 un MX Open klases braucēji, bet trešajā – MX1 un MX Open klases braucēji. Sacensību izskaņā braucēju iegūtās vietas summējās punktos un uzvarēja tā komanda, kas bija ieguvusi vismazāk punktu.

Pirmajā braucienā M.Karro un I.Šteinbergs finišēja attiecīgi 16. un 23.vietā. Otrajā braucienā sacentās M.Karro un L.Freibergs, kas ieguva 20. un 37.vietu. Trešajā braucienā, kurā devās I.Šteinbergs un L.Freibergs, abus braucējus pievīla tehnika. Rezultātā Latvijas komanda ieguva 17.vietu 30 komandu konkurencē.