Sacenšas slēpošanā 1

Pagājušajā nedēļā ziemas sporta centrā „Mežinieki” norisinājās tradicionālā kausa izcīņa slēpošanā Alūksnes un Apes novadu skolēniem. Slēpošanas sacensībās piedalījās 73 bērni no 9 skolām – Strautiņu, Ilzenes, Mārkalnes, Apes, Jaunlaicenes, Apes un visām trim Alūksnes pilsētas skolām.

Cīņa par uzvaru individuālā vērtējumā  notika trīs vecuma grupās. D grupā zēniem, 4. un 5.klases skolēnu konkurencē, labāko rezultātu uzrādīja Alūksnes novada vidusskolas skolnieks Kristaps Deksnis, 2. un 3.vietā Alūksnes sākumskolas skolnieki - attiecīgi Aleksandrs Kuzņecovs un Ēriks Plūšs. D grupā meitenēm labākā bija Solveiga Rudzīte no Ilzenes pamatskolas, 2.vietā - Anastasija Ņedaivodina no Alūksnes sākumskolas, kas no 1.vietas atpalika vien sešas sekundes, savukārt 3.vietā - Sigita Hušča no Strautiņu pamatskolas.

C grupā, startējot 6. un 7.klašu skolniekiem, labākais bija Kārlis Ludvigs no Strautiņu pamatskolas. Tikai vien sekunde no uzvarētāja šķīra Elvi Zvejnieku no Mārkalnes pamatskolas, kurš ierindojās 2.vietā, bet 3.vietā - Gusts Jermacāns no E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas. C grupā meitenēm pirmajās trīs godalgotajās vietās vienīgi Ilzenes pamatskolas skolnieces: 1.vietā - Anete Salmiņa, 2.vietā - Dainuvīte Rudzīte, 3.vietā - Alise Kazaine.

B grupā jeb 8. un 9.klašu skolēnu konkurencē 1.vietu izcīnīja Alūksnes novada vidusskolas skolnieks Vladislavs Ņedaivodins, 2.vietu - Ingus Deksnis arī no novada vidusskolas, 3.vietu - Jānis Veļķeris no E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas. B grupā meitenēm pārliecinošā līdera pozīcijā - Regīna Rudzīte no Alūksnes novada vidusskolas, 2.vietā - Lelde Jurģīte no E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, 3.vietā - Laine Melece no Ilzenes pamatskolas.

Sacensību galvenais tiesnesis Aivars Bebris stāsta, ka skolēniem slēpošana nav iecienīts sporta veids, tāpēc sacensībās piedalās tās skolas, kurās ir audzēkņi, kas vēlas slēpot. “Skolas pašas izlemj, sūtīt vai nesūtīt uz sacensībām savus pārstāvjus. Ir redzams, ka labāki rezultāti ir audzēkņiem, kuri slēpošanas iemaņas apgūst regulāros treniņos sporta skolā,” klāsta A.Bebris un piebilst, ka mācību gada garumā sacensības tiek rīkotas dažādos sporta viedos – gan individuālajos, gan komandu. Lielāka interese skolēniem esot par komandu sporta veidiem.

Komentāri 1

Ļoti žēl,ka skolas pašas izlemj sūtīt vai nē-tam vajadzētu būt obligātam pasākumam,tad arī varbūt skolās daudzmaz iemācītu bērnus slēpot...

pirms 9 gadiem, 2012.02.27 09:30

Sports