Sacentīsies apvidus loka šaušanā 3

Sestdien, 10.jūlijā, pulksten 11.00 Alūksnes muižas parka teritorijā norisināsies apvidus loka šaušanas sacensību “Livonijas kauss” trešais posms, kas sola pulcēt 30 – 40 dalībnieku kuplu pulku.

Šis būs jau otrais gads pēc kārtas, kad Alūksnes loka šaušanas klubam “Ziemeļnieks” uzticēts organizēt kādu šo sacensību posmu. Tāpat kā pērn, starp dalībniekiem kuplā skaitā būs pārstāvēti ne tikai Rīgas loka šaušanas klubi un pārstāvji no Igaunijas, bet arī alūksnieši, tāpēc kluba vadītājs un sacensību organizators Kaspars Aigars aicina ikvienu nākt just līdzi savējiem vai vienkārši pavērot sacensību norisi.

Šaus viduslaiku drānās
Sacensību sākums paredzēts Siguldas ielas galā, bet distancē iekļautos mērķus jeb gumijas dzīvniekus plānots izvietot pa visu parka teritoriju. Lai gan mērķi būs izlikti pārskatāmā teritorijā, netraucējot cilvēkiem pārvietošanos pa parka celiņiem, K.Aigars lūdz cilvēkus ievērot zināmu piesardzību, ņemot vērā, ka tās tomēr ir šaušanas sacensības.

“Ja vien kādam neienāks prātā līst pa krūmiem un vietām, kur tuvumā atrodas kāds mērķis, visam vajadzētu būt kārtībā, tomēr piesardzība nekad nevar nākt par ļaunu,” viņš saka.

K.Aigars atklāj, ka visi sacensību dalībnieki būs ģērbušies viduslaiku drānās, kas pasākuma vērošanu vērtīs vēl aizraujošāku. Tāpat tiks izmantoti ne tikai garie angļu loki, ar kādiem visbiežāk dalībnieki piedalās sacensībās, bet arī autentiskie viduslaiku un citu veidu loki.

Pirms vai pēc sacensībām izmēģināt roku šaušanā varēs arī skatītāji, kuriem tiks piedāvāts kāds Alūksnes loka šaušanas kluba “Ziemeļnieks” īpašumā esošais loks. Sacensības plānotas divās daļās. Katrā no tām dalībnieki izies distanci ar 14 mērķiem.

Radīs ekstremālākusapstākļus
Līdzīgā veidā norisināsies arī nākamās dienas sacensības “Nameja gredzens”, par kuru norises vietu izvēlēta Jaunalūksnes pagasta māju “Nameji” apkārtne. Arī šo sacensību sākums paredzēts pulksten 11.00, kad dalībnieki dosies apmēram trīs kilometrus garā distancē ar 28 mērķiem. No iepriekšējās dienas sacīkstēm tās atšķirsies ar to, ka apvidus būs nedaudz sarežģītāks. “Interesantā dabas reljefa dēļ šāvējiem būs mazliet ekstremālāki apstākļi. Tas sacensības dalībniekiem padarīs grūtākas, bet skatītājiem – saistošākas,” saka K.Aigars.

Komentāri 3

Man liekas, ka vienkārši iet uz viņu klubu Alūksnē un tad jau visu var uzzināt. Ja nemaldos pie Kaspara Aigara, viņš tur tipa vadītājs.

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 08:50

Interesents

kā iespējams papildināt jūsu rindas?

pirms 10 gadiem, 2010.07.07 22:44

Sports