Sadala Latvijas čempionāta medaļas

Latvijas labākie orientieristi 14.maijā pulcējās Alūksnes novada Veclaicenes pagasta Kornetos, lai sadalītu čempionu titulus Latvijas čempionātā garajā distancē. Organizatoru mērķis bija sagatavot tādas distances, kas būtu pēc iespējas līdzīgākas tām, kas un kādā apvidū gaidāmas šāgada pasaules čempionātā orientēšanās sportā Igaunijā. Un tas arī izdevās – distances bija diezgan sarežģītas, ar lielu variantu izvēļu daudzveidību.

Sievietēm elites grupā bija jāveic 10,1 km distance. Visātrāk to izdevās veikt Sandrai Grosbergai (1:18:03). 2.vietu, no uzvarētājas atpaliekot 3 minūtes 47 sekundes, izcīnīja Līga Valdmane (ZVOC-VBSS), bet 3.vieta Latvijas čempionāta ieskaitē – Laurai Vīķei (“Kāpa OK”), kurai līdz uzvarai pietrūka 5 minūšu 27 sekunžu. Vīriešu elitē 25 vīru konkurencē uzvaras laurus plūca Artūrs Pauliņš. Viņš 15,5 km garo distanci veica 1:31:31, pārspējot tuvāko sekotāju Andri Jubeli (“Mežmalas/Madona”) par 1 minūti un 4 sekundēm. Savukārt uz pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Rūdolfs Zērnis (“Saldus OK”), kurš no uzvarētāja atpalika 3 minūtes 10 sekundes.
Labākie mājinieku rindās: M12 grupā 1.vietā - Uvis Sproģis, M14 grupā 4.vietā - Austris Kalniņš, M21B grupā 2.vietā - Normunds Vārtukapteinis, W21B grupā 3.vietā - Džeina Riekstiņa, M55 grupā 4.vietā - Uldis Vērdiņš.

Sports