Sadala volejbola čempionāta medaļas 4

Nedēļas nogalē Ilzenes sporta zālē notika pēdējās Alūksnes novada volejbola čempionāta spēles. Par šīgada uzvarētājiem tika kronēta komanda “Gaujiena”, kas finālā trīs setos pieveica “Very Berry” komandu.

Lai gan gaujienieši ir pastāvīgi čempionāta dalībnieki jau vairākus gadus, šāds tituls izcīnīts pirmo reizi. “Neatceros, kad mēs būtu kļuvuši par čempioniem. Iespējams, tas noticis kaut kad senākos laikos, bet pēdējos 10 gadus pie šāda titula tiekam pirmo reizi,” atzīst komandas “Gaujiena” treneris Rolands Ozoliņš. Bez viņa komandā spēlēja Atis un Toms Dandeni, Artis Riepnieks, Miks Valters, Kristaps Bērziņš, Ivars Blīgzna, Mārtiņš Ruks, Mārtiņš Puks un Nauris Guoģis.

Šie puiši sevi kā pretendentus uz uzvaru turnīrā pieteica jau čempionāta pirmajās spēlēs, kad guva pārliecinošas uzvaras pār iepriekšējo gadu līderiem. Tagad R.Ozoliņš atklāj, ka jau pirmajās spēlēs komanda sevi apzinājusies kā vienu no līderēm. “Jutām, ka būsim starp vadošajām komandām, taču tas nenozīmē, ka bijām pārliecināti par uzvaru. Izšķirošajās spēlēs spriedze ir daudz lielāka un katra kļūda maksā dārgāk – tur gadīties var visādi, neatkarīgi no tā, cik spēcīga komanda ir,” viņš saka. Jautāts, kas šoreiz palīdzējis tikt pie kārotās uzvaras, treneris pieļauj, ka tā ir komandas saliedētība. “Tas ir tas, kas varbūt pietrūka pretiniekiem, lai gan arī viņu komandā ir ļoti daudz labu un spēcīgu spēlētāju,” uzsver R.Ozoliņš. Nozīmīgu pieredzi savstarpējās saspēles veidošanā devusi dalība “Rietumu līgas” volejbola turnīrā, kurā sacenšas Kurzemes reģiona komandas.

“Gaujiena” starp tām nokļuvusi, jo vairums puišu studē Jelgavā. R.Ozoliņš atklāj, ka “Rietumu līgas” spēles notiek visu sezonu, kas, viņaprāt, nav mazsvarīgi. “Ir tomēr atšķirība, vai komandas puiši čempionāta starplaikos trenējas kaut kur individuāli vai kā komanda spēlē citos turnīros,” viņš apgalvo. Zīmīgi, ka arī “Rietumu līgā” gaujienieši ir starp līderiem. Tās noslēgums plānots šīs nedēļas nogalē, kad, iespējams, “Gaujiena” kļūs ne tikai par Alūksnes novada čempioniem, bet arī “Rietumu līgas” uzvarētājiem. Tiesa, vairāk par visu R.Ozoliņu priecē tas, ka pēc ilgāka pārtraukuma Gaujienā izdevies izaudzināt jaunu spēlētāju paaudzi. Ja vairākus gadus puiši kā jaunpienācēji čempionātā piedalījās tikai pieredzes gūšanas nolūkos, tad beidzot vairāku gadu darbs sācis nest gaidītos augļus pirmo panākumu veidā.

Alūksnes novada volejbola čempionāta 2.vietu ieguva komanda “Very Berry”, bet 3.vietu - priekšsacīkšu uzvarētāji “Zeltiņi/ KRK Vidzeme”. Izšķirošajā spēlē par medaļām Zeltiņu pagasta pārstāvji tikās ar “Trapeni”. Lai gan sākumā veiksme stāvēja trapeniešu pusē, brīdī, kad no uzvaras viņus šķīra vairs tikai daži punkti, zeltinieši panāca izlīdzinājumu. Sekoja piektais sets, kurā uzvarēja “Zeltiņi/ KRK Vidzeme”.

Vairāk foto šeit .

Foto no apbalvošanas šeit

Komentāri 4

Nu nez... Manuprāt pirmais pusfināls un spēle par 3. vietu bija krietni vien interesantākas spēles kā fināls...

pirms 9 gadiem, 2012.03.30 08:33

Sports