Sadarbību turpinās arī nākamajā gadā

Lai pārrunātu turpmāko sadarbību ar pašvaldību un iespējamo finansiālo atbalstu sacensību rīkošanai nākamajā gadā, Alūksnē viesojās Latvijas Ūdens motosporta federācijas valdes loceklis Modris Kalnciems.

Ar pašvaldības pārstāvjiem viņš tikās Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdes laikā, izklāstot nākamā gada ieceres un pamatojot tam nepieciešamo finansiālo atbalstu. Šovasar Alūksne tika izvēlēta par vietu Latvijas čempionāta posmam un Eiropas čempionātam S – 550 laivu klasē, bet nākamajā gadā sacensību klāsts varētu tikt papildināts ar Pasaules čempionātu JT – 250 laivu klasē un Formulas – 4S sacensībām.

M.Kalnciems uzsvēra, ka šo sacensību rīkošanai varētu izvēlēties jebkuru citu Latvijas pilsētu, kur tiek koptas ūdens motosporta tradīcijas, kā, piemēram, Jūrmalu vai Liepāju. Priekšroka Alūksnei dota tāpēc, ka tā apliecinājusi savu varēšanu līdz šim rīkotajās sacensībās, vienmēr noorganizējot tās visaugstākajā līmenī. Alūksnes lielākais pluss esot piedāvātais sacensību centrs Pilssalā. Veidojot trases Alūksnes ezerā, tās ir pārskatāmas no dažādiem skatu punktiem, sniedzot iespēju skatītājiem pulcēties vairākās ezera krasta vietās. Tāpat Alūksnes sacensības īpašas padara to papildināšana ar kultūras programmu. Šo atšķirību ievērojuši arī sportisti, kas uz Alūksnē rīkotajām sacensībām ierodas no dažādām valstīm. Ja vien Alūksnes novada pašvaldība būtu ar mieru sadarbību turpināt arī nākamajā gadā, M.Kalnciems norādīja, ka, reklamējot sacensību norisi nacionālajos masu medijos, tā būtu lieliska reklāma citiem šejienes pasākumiem.

Šo iespēju atzinīgi novērtēja komitejas deputāti, paužot gatavību sadarboties arī turpmāk. Tiesa, kā norādīja Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Sandra Zeltiņa, par finansiālā atbalsta apmēru būs iespējams spriest tikai budžeta kontekstā. Savukārt deputāts Jānis Nīkrencis vērsa uzmanību uz ūdens motosporta sacensību vērtību. „Ne visu var izmērīt naudā,” viņš saka. „Ja mēs tagad ieguldām 10 tūkstošus latu, tad ir praktiski neiespējami izmērīt to summu, kas atnāk atpakaļ.” Par piemēru tiek minēts Eiropas basketbola čempionāts sievietēm Liepājā. Tā organizēšanā ieguldīti 66 tūkstoši latu, bet atpakaļ saņemta pieckārt lielāka summa, kas iegūta caur vietējiem uzņēmējiem.

Sports