Sāk pieteikties Latvijas jaunatnes olimpiādei

Vakar sākās pieteikšanās dalībai Latvijas jaunatnes ziemas olimpiādē. Līdz 4.februārim sporta skolotāji var pieteikt vispārizglītojošo skolu audzēkņus vai komandas.

Olimpiāde notiks no 30.janvāra līdz 7.februārim Ērgļos un Siguldā. Kamaniņu sportā sacentīsies Siguldā no 30.janvāra līdz 1.februārim, savukārt sešos sporta veidos – biatlonā, slēpošanā, kalnu slēpošanā, snovbordā, slidošanā un hokejā - Ērgļos no 6. līdz 7.februārim. Katrs olimpiādes dalībnieks saņems piemiņas suvenīrus ar Latvijas jaunatnes ziemas olimpiādes simboliku. Sacensību uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji katrā vecuma grupā balvās saņems olimpiādes medaļas un Latvijas Olimpiskās komitejas diplomus, Savukārt trīs labākās skolas saņems kausu, diplomu un sertifikātu sporta inventāra iegādei. Lai pieteiktos dalībai olimpiādē, nepieciešams aizpildīt anketu, kas atrodama interneta mājas lapā “www.latvijasolimpiade.lv”.

Sacensības tiek rīkotas, balstoties uz olimpisko spēļu tradīcijām. Tā ir lieliska iespēja izdzīvot olimpisko gaisotni, iepazīt olimpiskos principus, vērtības un ideālus, olimpiskās tradīcijas un kustības garu, pierādīt savu varējumu un noskaidrot labāko.

1992.gadā Latvijā notika pirmās Latvijas jaunatnes olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet 1994.gadā – ziemas sporta veidos. Kopš 2002.gada Latvijas jaunatnes olimpiskās dienas pārauga par Latvijas jaunatnes vasaras olimpiādi, kas notiek reizi divos gados, bet Latvijas jaunatnes ziemas olimpiāde notiek katru gadu.

Sports