Sākas telpu futbola sezona

Sestdien, 24.novembrī,  Māriņkalnā, Ziemeru pamatskolas sporta zālē, sāksies futbola kluba “Alūksne” kausa izcīņa telpu futbolā. Labākos telpu futbolā noskaidros četros sabraukumos.

Sacensību galvenais tiesnesis Igors Krūmiņš aicina pieteikties komandas līdz pat sacensību sākumam, pulksten 10.00. “Spēlēt varēs jebkāda sastāva komandas, un nekādus nosacījumus komandu veidošanā neesam izvirzījuši. Komandā var spēlēt spēlētāji arī no citām pilsētām, novadiem vai pat valstīm. Sabraukumā komandā var būt 15 spēlētāji, savukārt uz konkrēto spēli – 12. Atkarībā no pieteikušos komandu skaita noteiksim izspēles kārtību. Ja komandas būs nepāra skaitlī, spēlēs apli katra ar katru, ja pāra skaitlī, tad komandas dalīsim apakšgrupās,” stāsta I.Krūmiņš. Viņam nav prognozes cik komandu varētu pieteikties, taču ir skaidrs, ka spēlēs Alūksnes un Apes novadu veterānu komanda “Alūksne” un Kājnieku skolas komanda. Iespējams, būs arī jauniešu komanda.

Sacensības notiks visu ziemu. Pirmais sabraukums, kā jau minēts, būs 24.novembrī Māriņkalnā, pārējie trīs – janvārī, februārī un martā. Konkrēti datumi, laiki un vietas vēl tiks precizēti, jo tos pielāgos tā, lai nedublējas ar sacensībām citviet. “Katrs sabraukums tiks vērtēts atsevišķi, pēc tam kopvērtējumā tiks ņemti vērā trīs labāko sabraukumu rezultāti. Komandas var atbraukt uz vienu vai visiem četriem sabraukumiem, taču, lai tiktu kopvērtējumā, būtu ieteicams piedalīties trijos sabraukumos,” stāsta I.Krūmiņš. Katra sabraukuma uzvarētāja komanda tiks apbalvota ar kausu, savukārt turnīra kopvērtējuma trīs labākās komandas saņems medaļas un kausus. Sīkāka informācija par sacensībām pie futbola kluba “Alūksne” vadītāja Guntara Kazaka (tālr. 25626056) vai I.Krūmiņa (tālr. 26357988).

Kājnieku skolas komandai un veterānu komandai šī kausa izcīņa nebūs vienīgais sezonas turnīrs. Veterāni spēkiem mērosies Ziemeļaustrumu reģiona veterānu telpu futbola čempionātā, bet Kājnieku skola piedalās Balvu novada telpu futbola čempionātā. “Kājnieku skolā futbols ir sporta veids numur viens. Jau otro gadu piedalāmies sacensībās Balvos. Pērn ieguvām 4.vietu, taču šogad mēģināsim cīnīties par godalgām. Esam aizvadījuši jau četras spēles, no kurām divas uzvarējām, vienā zaudējām, vienā – neizšķirts rezultāts. Līderos izvirzījušās četras komandas, tostarp mēs,” stāsta I.Krūmiņš, kurš ir arī Kājnieku skolas komandas treneris. Kājnieku skola gatavojas arī  Bruņoto Spēku čempionātam un cer izcīnīt uzvaru, lai varētu pārstāvēt Latviju Bruņoto Spēku Baltijas valstu spēlēs. Sacensības notikušas jau desmit gadus, un astoņās no tām Latviju pārstāvējusi tieši Kājnieku skola.
Veterānu komandas treneris Rolands Ozoliņš stāsta, ka komandai pirmā sabraukuma spēle būs 15.decembrī Gulbenes novadā. “Kopā būs četri sabraukumi un spēlēs sešas komandas. Pagājušajā gadā astoņu komandu konkurencē ieguvām 4.vietu. Ceram šogad saglabāt savu pozīciju vai veiksmes gadījumā rezultātu pat uzlabot,” stāsta R.Ozoliņš. Veterānu komandā “Alūksne” spēlē gan Alūksnes, gan Apes novadu futbolisti. Komandā ir trīs spēlētāji vecumā no 35 līdz 45 gadiem, bet pārējie ir vecāki par 45 gadiem, kā to paredz noteikumi.

Sports