Sāksies novada čempionāts basketbolā

Nedēļas nogalē Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā plānots aizvadīt pirmās spēles Alūksnes novada  čempionātā basketbolā. Atšķirībā no līdzšinējiem turnīriem, kad iepriekšējā gada labākajām komandām tika radīti atviegloti nosacījumi iekļūšanai čempionāta finālā, šoreiz ikvienai dalībniecei viss būs jāsāk no nulles, cīņai par turnīra galveno titulu sākoties jau apakšgrupu sadalījumā.

„Šogad mēs nolēmām visām komandām dot iespēju izsisties un iekļūt finālā, jo ne vienmēr tās komandas, kas pienāk klāt, ir tās vājākās,” skaidro Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Juris Iesalnieks, kurš aktīvi līdzdarbojies turnīra organizatorisko jautājumu kārtošanā.

Kā piemēru viņš min pērnā gada turnīru, kad 1.līgā automātiski iekļuva iepriekšējā čempionāta labākās komandas, bet pārējās komandas spēles aizvadīja 2.līgas sastāvā. Iespēja pievienoties 1.līgas spēlētājiem un līdz ar to tikt finālā bija vien divām labākajām 2.līgas komandām, taču, skatoties pēc meistarības līmeņa, sevi apliecināt finālā būtu pelnījušas vairāk šīs līgas komandu. Rezultātā nolemts sistēmu mainīt, par pamatu ņemot citu novadu pieredzi pašmāju čempionātu rīkošanā.

Priekšsacīkšu spēles attieksies uz visiem
Šo priekšlikumu atbalstīja arī šāgada čempionāta dalībnieki, kas piektdienas vakarā tika aicināti uz pārstāvju sanāksmi. Jāatgādina, ka kopumā pieteiktas 14 komandas, no kurām 10 pārstāv Alūksnes novadu, trīs – Apes novadu, bet viena komanda turnīrā iesaistīsies no Gulbenes puses.

Pārstāvju sanāksmē notika arī komandu sadalīšana divās apakšgrupās, kur A grupā spēles aizvadīs komandas „Lave”, „Ideja”, „Alsviķi”, „Ape”, „Rūsiņš”, „Iespēja” un „Zelta balodis”, bet B grupā – „MCD”, „4Plus”, „Gaujiena”, „Studenti”, „Trapene”, „BJSS” un „Mālupe”.

Šādā sastāvā abas apakšgrupas izspēlēs vienu spēļu apli, cīņu par uzvaru turpinot katras apakšgrupas četrām labākajām komandām. Savukārt pārējām komandām paredzēts aizvadīt gandarījuma spēles, nosakot 9. – 14.vietas ieguvējus.

Kopējo līmeni vērtē kā līdzvērtīgu

Alūksnes novada čempionāta basketbolā sacensību galvenais tiesnesis Ēriks Gross vērtē, ka abās apakšgrupās ir savas spēcīgās un vājās komandas, taču kopējais dalībnieku līmenis ir līdzvērtīgs. Lai gan vairums komandu veidotas uz iepriekšējo bāzes, tajās notikušas spēlētāju izmaiņas, kas nozīmē, ka iespēja tikt labāko komandu astotniekā ir ikvienai no tām.
Vairums spēļu plānots aizvadīt Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē, jo lielākā daļa komandu ir no Alūksnes. Ē.Gross pieļauj, ka atsevišķos gadījumos spēles varētu notikt Apes sporta zālē, taču šo alternatīvu domāts izmantot vien tādā gadījumā, ja Alūksnes sporta zāle nebūs pieejama.

Sacensību galvenais tiesnesis atklāj, ka šāgada novada čempionāta spēļu grafiks būs tikpat intensīvs kā iepriekšējos gados, spēlēm aizritot gandrīz ikkatru nedēļas nogali. Minimālais spēļu skaits, ko katra komanda aizvadīs, būs astoņas spēles, tāpēc čempionāta izskaņa un uzvarētāju noskaidrošana tiek prognozēta vien uz marta pēdējām dienām.

Sports