Saņem augstāko apbalvojumu 10

Alūksnietis Ivo Egle ieguvis Latvijas ūdens motosporta federācijas Gada labākā sportista kausu.  Latvijas ūdens motosportā tas ir augstākais apbalvojums.

"Neviens no sportistiem līdz pat pēdējam brīdim nezināja, kurš tiks godināts kā gada labākais. Protams, katrs rēķināja punktus, arī es, bet nebiju pārliecināts, ka varētu būt pats labākais. Gada labāko nosaka, saskaitot Latvijas čempionāta posmu punktus un citās Eiropas un Pasaules mēroga sacensībās iegūtos punktus, tos reizinot ar koeficientu. Kā vēlāk noskaidrojas, mani no 2.vietas šķīra nieka 3 punktu pārsvars,” stāsta jaunietis un atzīst, ka balvas iegūšana bija negaidīta. “Apbalvošanas pasākumā kulminācija bija tieši gada sportista godināšana. Paziņošanas brīdi zālē bija jūtams saspīlējums, arī man bija iekšēja cerība, jo esmu līderos. Taču, kad nosauca manu vārdu, nespēju noticēt. Vēl stundu nespēju atjēgties un noticēt,” atceras Ivo. Zvanot mājiniekiem un daloties priekā, arī viņi sākumā nespējuši noticēt. Jaunietim šis ir otrais augstais apbalvojums, jo arī 2010.gadā viņš ieguva labākā sportista titulu. Toreiz gan viņš jau pirms apbalvošanas zinājis, ka būs labākais.

Federācijas apbalvošanas pasākumā Liepājā godināja ne vien gada labāko, bet arī Latvijas čempionāta uzvarētājus katrā laivu klasē. I.Egle “Formula 4” laivu klasē ieguva 2.vietu, bet Reinis Musts – 3.vietu S 550 laivu klasē.

“Sezona bija saspringta, jāteic pat, ka varēja būt labāka. Protams, gada sportista tituls ir augsts sasniegums, taču gribējās iegūt labākas vietas sacensībās ārzemēs. Vācijas čempionātā ieņemu dalīto 3. un 4.vietu, Pasaules čempionātā vien 9.vietu.  Tas nav tas, uz ko biju cerējis,” norāda sportists un atklāj, ka šosezon piedzīvojis smagu avāriju sacensībās Polijā. “Spēcīgi sasitu laivu. Ietriecos priekšā braucošajā laivā, rezultātā uzlidoju gaisā. Atpakaļ ūdenī iekritu uz sāniem, bet laiva pati ieņēma normālu stāvokli un likās, ka varu turpināt sacensības. Biju kļūdījies, pēc diviem pagriezieniem laivā sāka nākt ūdens. Ūdens bija līdz vēderam, līdz krastam aizbraucu, turot laivu 45 grādos. Tētis sagaidīja ar treileri, kurš bija iestums jau ūdenī. Ja šī avārija notiktu, piemēram, Vācijā, kur ar treileri nevar iebraukt ūdenī, tad laiva viennozīmīgu būtu zem ūdens. Viss beidzās veiksmīgi,” stāsta I.Egle.
Lai arī tagad ir ziema un ūdens motosportā nekas nenotiek, Ivo jau domā par jauno sezonu. “Apmeklēju trenažieru zāli, lai nezaudētu formu. Lai brauktu, ir jābūt fiziski spēcīgam. Protams, kopā ar tēti un mehāniķiem domājam par tehniku. Pārdodam laivu un ceram iegādāties jaunu. Mērķis jaunajā sezonā būtu uzrādīt labākus rezultātus sacensībās ārzemēs. Gribētos būt labāko trijniekā,” stāsta I.Egle. Sezona izskaņā viņš pateicas visiem atbalstītājiem.

“Paldies sponsoriem “Best Līzings”, Alūksnes novada pašvaldībai un personīgi Aivaram Fominam, klubam “Nord Ost” un Armandam Mustam, mehāniķiem, ģimenei, draudzenei Signei un visiem atbalstītājiem, kuri turēja īkšķus. Vislielākais paldies tētim. Šis kauss daļēji ir viņa nopelnīts. Es tikai braucu, bet pārējo izdara viņš,” saka I.Egle.

Komentāri 10

flincha

kad laistīsim? nākamsezon tik uz priekšu, Trakiem pieder pasaule...

pirms 8 gadiem, 2012.12.13 20:02

Raimonds

Eu tu zivteli,pats izdari kaut ko ievērības cienīgu,liekās,ka Tu vairāk par tukšu mutes virināšanu bez skāņas,(kā jau zivs) neko nemāki.....
Būtu priecājies,ka puiši cenšās...

pirms 8 gadiem, 2012.12.12 14:55

Sports