Sasniedz labus rezultātus 2

Noslēgusies Alūksnes novada orientēšanās sacensību “Horizonts” sezona. No aprīļa, ar nelielu pārtraukumu vasaras vidū, ik otrdienu orientieristus aicināja 16 interesantas sacensību kārtas dažnedažādās vietās. Šogad tās pulcēja kopumā 353 orientieristus.

Vislielākā konkurence sezonas gaitā bija vērojama jauniešu V12 grupā (2000.gadā dzimušiem un jaunākiem puišiem), kurā uz starta dažādās kārtās izgāja 35 orientieristi, tai seko vīru atklātā grupa ar 33 orientieristiem un visjaunāko orientieristu grupa ar 29 dalībniekiem. Visās 16 kārtās piedalījās 17 sportisti, no tiem astoņi pašmāju orientieristi – Guntis Podnieks, Gints Teterovskis, Raivis Kalniņš, Sarmis Āboliņš, Evita Zeila, Karīna Harkina, Austris Kalniņš un Viesturs Dandens.

Lai arī Horizonta sacensībās galvenais mērķis nav sportiskie rezultāti, tomēr katrā vecuma un meistarības grupā sezonas garumā rit spraiga spēkošanās par godalgotajām vietām sezonas noslēgumā. Daudzās grupās labus rezultātus uzrādījuši pašmāju sportisti. Pirmajā sešiniekā ierindojušies sekojoši sportisti sekojošās klasēs: VA grupā 1.vieta Ģirtam Jaunzemam (NBS KS), 4.vieta Jānim Kūmam (Gaujiena) un 6.vieta Tomam Dandenam (Gaujiena), VB grupā 1.vieta alūksnietim Jānim Podziņam (NBS KS), 3.vieta Guntim Podniekam (Alūksne), 4.vieta Viesturam Zaķim (Jaunalūksne), VH grupā 1.vieta Gintam Teterovskim (Alūksne), 2.vieta Mairim Rātam (Veclaicene), 5.vieta Arnoldam Tukišam (Alūksne).

V35 grupā 2.vieta Raivim Kalniņam (Gaujiena), 3.vieta Mārim Vabulniekam (Ape), 4.vieta Atim Kalējam (Gaujiena). V45 grupā 1.vieta Uldim Vērdiņam (Alūksne), 2.vieta Vilnim Veļķerim (OK Alūksne), 3.vieta Viesturam Dandenam (Gaujiena), 4.vieta Uldim Bertukam (Strautiņi), 6.vieta Sarmim Āboliņam (Strautiņi). V55 grupā 1.vieta alūksnietim Gunāram Auseklim. V16 grupā 1.vieta Jānim Veļķerim (Alūksne), 4.vieta Ardim Tukišam (Alūksne), V12 grupā 5.vieta Kārlim Ludvigam (Strautiņi), bet V10 grupā 1.vieta gaujienietim Austrim Kalniņam.

Sieviešu atklātajā grupā 1.vieta Inesei Žīgurei (Ilzene), SB grupā 1.vieta Ivetai Veļķerei (OK Alūksne), 2.vieta Allai Jaunzemai (Strautiņi), 4.vieta Evitai Zeilei (EET Vidzeme), 5.vieta Sintijai Kalējai (Gaujiena), SH grupā 3.vieta Ilzei Dāvei (Gaujiena), 6.vieta Vitai Vērdiņai (Alūksne), S45 grupā 1.vieta Andai Lejasblusai, bet 3. un 4. vieta attiecīgi Ārijai Bertukai (Strautiņi) un Inetai Riepniecei (Gaujiena). S55 grupā 1.vieta Astrīdai Grīnbergai un 2.vieta V.Vērdiņai. S12 grupā 3. un 5.vieta attiecīgi Gaujienas meitenēm Karīnai Harkinai un Esterei Rožkalnei, bet 6.vieta Lāsmai Ludvigai no Strautiņiem.

Ar pilniem sacensību rezultātiem var iepazīties OK “Alūksne” mājas lapā “www.aluksne.lv/orient” . Lai gan vietas un uzvarētāji zināmi, oficiāla apbalvošanas ceremonija notiks novembra otrajā pusē, kad visi orientieristi tiksies, lai pārrunātu sezonas veiksmes vai neveiksmes un ieskicēs nākošā gada plānus.

Orientēšanās kluba “Alūksnes – Ape”, kas ir sacensību organizatori, vadītājs Vilnis Veļķeris atzīst, ka sezona ir bijusi veiksmīga. “Esam nedaudz atguvušies no krīzes iespaida, kad dalībnieku skaits kritās. Arvien vairāk iesaistās jaunie orientieristi, par ko ir liels prieks. Strautiņu pamatskolā ir orientēšanās pulciņš, tāpēc vairāk jauno sportistu bija tieši no Strautiņiem. Arī kaimiņu skolā ir šādi pulciņi un tur aug jaunā orientieristu paaudze. Protams, arī Edgara Bertuka panākumi Pasaules mēroga sacensībās iedvesmo jaunos. Prieks par katru cilvēku, kurš atbrauc uz sacensībām, grib aktīvi sportot nevis mājās gausties,” teic V.Veļķeris.

Arī paši orientieristi tradīcijām bagātās “Horizonta” sacensības vērtē atzinīgi. Ilggadēja sacensību dalībniece Anda Lejasblusa sezonu vērtē kā lielisku. “Prieks, ka joprojām ir “Horizonts” un cilvēki, kas tērē savu brīvo laiku un resursus tā organizēšanai. Kur gan citur mums izskrieties? Orientēties vajadzētu pamēģināt visiem,” pauž viņa un norāda, ka šim sporta veidam nav vecuma ierobežojuma. To apliecina Gunārs Auseklis, kurš “Horizontā” startēja jau 27 gadu. “Protams, jo vairāk piedalies, jo mazāk var ar kaut ko pārsteigt. Taču viss nekad nav vienāds, pamainās apvidi, virzieni, arī meži aizaug vai tiek izcirsti. Pateicoties jaunajām tehnoloģijām ir daudz kvalitatīvākas kartes,” stāsta G.Auseklis. Viņam “Horizonts” nav sacensības, bet gan iespēja darba dienas nogalē patīkami “izvēdināt” galvu.

Savukārt jaunais sportists A.Tukišs orientēšanās sportā iesaistījies, jo arī vecāki orientējas. “Orientējoties es esmu attīstījis skriešanas ātrumu, domāšanu un spēju veiksmīgi darboties ar karti. Esmu sevi pierādījis kā labu orientieristu gan pašmāju sacensībās, gan Latvijas kausa sacensībās. Vien žēl, ka orientēšanās sportā vēl joprojām iesaistās maz cilvēku. Vajadzētu atrast laiku un vienreiz pamēģināt, lai sapratsu, kas ir orientāšnās ,” stāsta A.Tukišs.

Lai gan mūsu orientēšanās seriāls noslēdzies, citviet sacensības vēl norisināsies. Piemēram, A.Tukišs sezonas beigās ir iekļuvis Latvijas izlasē un šīs nedēļas nogalē startēs Baltijas valstu kausa izcīņā. “Līdz ko viena sezona beigusies, sākam gatavoties jau nākošajai sezonai. Ir skaidrs, ka “Horizontu” rīkosim arī nākošgad. Ir vairāki priekšlikumu jaunās sezonas rīkošanai, bet tie vēl kārtīgi jāizvērtēt,” stāsta V.Veļķeris. Viņš arī atklāj, ka piedaloties konkursā par Latvijas čempionātu rīkošanu ir izdevies iegūt tiesības nākošgad Alūksnes pusē organizēt vienu Latvijas orientēšanās čempionāta posmu - 1.jūnijā tās būs sprinta sacensības Alūksnes pilsētā, bet 2.jūnijā Veclaicenes pusē orientieristi dosies garajā distancē. Tāpat arī tradicionāli 17. un 18.augustā norisināsies XXXII “Malienas kausu” sacensības.

Komentāri 2

Orient

Karavīri ir labi, bet ir vēl labāki orientieristi, kas diemžēl ir prom no Alūksnes un ir spiesti startēt citos klubu rīkotajās sacensībās....

pirms 8 gadiem, 2012.10.12 08:44

...

karavīri rullē - abās vīriešu grupās uzvarējuši Kājnieku skolas pārstāvji.

pirms 8 gadiem, 2012.10.11 18:05

Sports