Sezonu beidz ar piedalīšanos starptautiskajos turnīros

Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbolistu aktīvā sezona ir beigusies. Lai gan galvenā uzmanība tajā veltīta Swedbank Jaunatnes basketbola līgas spēlēm, iespēju robežās startēts arī vairākos starptautiskos turnīros.

Nesen vecākās grupas zēnu un meiteņu komandas bija Smiltenē, kur basketbola trenera Jura Iesalnieka vadībā sacentās Latvijas un Igaunijas komandu konkurencē, kļūstot par uzvarētājiem. Savukārt par pēdējām sacensībām, kur izskanējis Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas nosaukums, kļuvis ilggadējs turnīrs Tartu (Igaunija), kas nosaukts igauņu basketbola leģendas vārdā un notiek jau vairāk nekā 30 gadus.

Nospēlē līdzvērtīgi
Treneris Jānis Nīkrencis atklāj, ka šajā turnīrā ik gadu var piedalīties tikai 13 līdz 14 gadus vecie zēni. Ierobežots ir arī dalībnieku loks. Iespēja piedalīties turnīrā tiek sniegta vien četrām uzaicinātajām komandām. Alūksnes basketbolisti viņu vidū nonākuši pēc vairāku gadu pārtraukuma, kur pie iespējas piedalīties turnīrā tika 1996.gadā dzimušo zēnu komanda.

No trīs aizvadītajām spēlēm alūksnieši zaudējumu piedzīvoja tikai vienā, tomēr galarezultātā palika 3.vietā. J.Nīkrencis skaidro, ka šāda situācija izveidojusies tā iemesla dēļ, ka ar līdzīgām sekmēm dalība turnīrā aizritējusi vēl divām komandām. Rezultātā vērā ņemti savstarpējās spēlēs gūtie punkti, kas Alūksnes komandai ļāva ierindoties 3.vietā.

Par labāko spēlētāju komandā kļuva Reinis Stahovskis, taču atzinīgi vērtējama visu puišu spēle. „Ar savstarpējo spēļu punktiem mums varbūt nepaveicās, bet puiši tiešām nocīnījās teicami. It sevišķi tāpēc, ka pārējo komandu spēlētāji auguma ziņā ir krietni vien pārāki par mūsējiem,” apgalvo J.Nīkrencis.

Iekļūst labāko trijniekā
Atzinīgi tiek vērtēta arī dalība “Swedbank” Jaunatnes basketbola līgā, kur septiņu komandu konkurencē Alūksnes 1996.gadā dzimušie zēni ieguvuši 4.vietu. Salīdzinoši veiksmīga šī sezona izvērtusies pārējām trīs komandām: 1994.gadā, 1993.gadā un 1992.gadā dzimušajiem puišiem, kurus trenē Gints Kliests.

1994.gadā dzimušo komanda ieguvusi 5.vietu no deviņām komandām, savukārt pārējās divas tika uz pārspēlēm par iekļūšanu fināla astoņniekā un iespēju cīnīties par medaļām. Lai gan abos gadījumos piedzīvots zaudējums, J.Nīkrencis norāda, ka šajā sezonā puiši parādījuši labāku sniegumu, nekā pērn.

To apliecina Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieta komandu vērtējumā, kur alūksnieši iekļuvuši 2.divīzijas Austrumu grupas labāko trijniekā. Viņi piekāpušies vienīgi Madonai un Jēkabpilij, atstājot aiz sevis tādas pilsētas kā Rēzekne, Daugavpils, Balvi un citas, kas spēlētāju un basketbola tradīciju ziņā ir daudz bagātākas par Alūksni.

Sports