Sezonu sāk ar panākumiem

No Saulkrastos notikušā džudo turnīra „Zelta rudens” Alūksnes jaunie sportisti atgriezušies ar vairākām godalgotajām vietām. Tās izcīnītas, startējot četru valstu konkurencē: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.

Alūksnes džudo treneris Aivars Mālnieks atklāj, ka piedalīties turnīrā aicināti četru vecuma grupu pārstāvji: U – 9, U – 11, U – 13 un U – 15. Alūksnieši pārstāvēti visās no tām, kopumā izcīnot piecas medaļas.

Cīnās par naudas balvām
Jaunākajā vecuma grupā U – 11 par medaļu ieguvējiem kļuvuši Artūrs Rainiks (svara kategorijā virs 46 kilogramiem) un Sanija Brēdenfelde (svara kategorijā līdz 27 kilogramiem). Abi jaunie cīkstoņi izcīnījuši bronzas medaļas. Veiksmīgi šajā vecuma grupā startēja arī Luīze Labozeviča (svara kategorijā līdz 29 kilogramiem) un Kristers Tihomirovs (svara kategorijā līdz 38 kilogramiem), kas attiecīgi ieguva 4. un 5.vietu.

Vecākajās dalībnieku grupās par sacensību laureātiem kļuva Rolands Dobelnieks (svara kategorijā līdz 55 kilogramiem), kas izcīnīja 1.vietu U – 15 grupā, kā arī U – 13 grupas pārstāvji Rainers Ķesters (svara kategorijā līdz 35 kilogramiem) un Dairis Golubevs (svara kategorijā virs 60 kilogramiem), kas attiecīgi ieguva 2. un 3.vietu. Šiem trīs puišiem turnīrā parādītais sniegums bija sevišķi svarīgs, jo tas tiks ņemts vērā, noskaidrojot Rīgas Brīvostas sponsorēto naudas balvu ieguvējus.


Saglabā līderu pozīcijas
A.Mālnieks atgādina, ka cīņa par Latvijas Džudo federācijas sadarbībā ar Rīgas Brīvostu solītajām naudas balvām aizsākās šīgada pirmajā pusē. Uz tām pretendē U – 13 un U – 15 vecuma grupu pārstāvji. Katrā no tām tiks noteikti trīs labākie cīkstoņi, no kuriem 1.vietas ieguvējs saņems 1000 latu, 2.vietas – 600 latu, bet 3.vietas – 300 latu prēmiju. Šos naudas līdzekļus saņems sportistu pārstāvētais džudo klubs, kas par iegūto finansējumu varēs iegādāties treniņiem nepieciešamo inventāru.

Līdz šim alūksnieši savās svara kategorijās atradušies līderu pozīcijās, tādējādi pretendējot uz labāko trijnieku visu attiecīgās vecuma grupas dalībnieku vērtējumā. Pēc „Zelta rudens” turnīra vienīgi R.Ķesters zaudējis savu pozīciju, noslīdot uz 2.vietu, bet pārējiem diviem savas pozīcijas izdevies saglabāt. Līdz naudas balvu ieguvēju noskaidrošanas atlikuši vairs tikai divi turnīri. Viens no tiem gaidāms novembra sākumā Jelgavā, bet par otru kļūs Alūksnē rīkotais.

Pošas jubilejas turnīram
Pašmāju organizētajā Starptautiskajā Ziemassvētku džudo turnīrā cīkstoņi varēs iegūt visvairāk reitinga punktu, ņemot vērā kuplo dalībnieku un viņu pārstāvēto valstu skaitu. Šogad uz turnīru pošas vairāk nekā 10 valstis, kas solās pulcēt ap 1000 cīkstoņu. A.Mālnieks atklāj, ka šis gads turnīram būs jubilejas gads, jo šī būs jau desmitā sacensību rīkošanas reize pēc kārtas. Par godu jubilejai, uzsāktas sarunas ar Alūksnes novada pašvaldību. Ar tās starpniecību plānots pasniegt piemiņas suvenīrus ārvalstu pārstāvētajiem klubiem, kā arī turnīra ilggadējiem dalībniekiem.

Sports