Sezonu uzsāk mazā, bet spēcīgā sastāvā

Jauno sezonu Alūksnes ūdens motosporta klubs „Nord Ost” uzsācis skaitliski mazākā sastāvā nekā iepriekšējos gados. Ja pērn uz starta varējis izlikt vienpadsmit laivas, tad šogad Latvijas čempionāta pirmajā posmā bija tikai sešas. Tiesa, tas nav ietekmējis komandas vietu klubu vērtējumā, kur līdztekus trīs sportistu izcīnītajiem kausiem saņemts arī kauss par iegūto 2.vietu klubu vērtējumā.

“Mēs neesam vienīgie, kuriem finansiālās situācijas dēļ sarucis komandas sastāvs. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kopējais dalībnieku skaita kritums Latvijā ir par 20 laivām. Tas nozīmē, ka mūsu iespējas cīnīties par augstāku vietu klubu vērtējumā ir tādas pašas kā pārējiem – neesam ne labāki, ne sliktāki,” saka Alūksnes ūdens motosporta kluba „Nord Ost” pārstāvis Armands Musts.

Gatavojas startiem starptautiskajās sacensībās


Tas apliecinājies arī Latvijas čempionāta pirmajā posmā, kas notika jūnija pirmajā nedēļā. Tajā uz starta līnijas stājās Ivo Egle un Dāvis Kaminskis (JT 250), Raimonds Špacs un Reinis Musts (S 550), kā arī Normunds Sniķeris (RN 2000) un Andis Čikulis (T 500). Puse no viņiem mājās atgriezās ar kausiem: N.Sniķeris (1.vieta), I.Egle (2.vieta) un R.Musts (3.vieta).

Vēl komandā šosezon startēs Gints Rozenbergs (S 550), kurš pirmās sacensības izlaidis veselības problēmu dēļ. Ar komandu kopā ir arī iepriekšējā gadā „Nord Ost” sastāvā startējušie sportisti Andris Musts un Gints Upenieks. Viņi no dalības sacensībās atteikušies finansiālu apstākļu dēļ, tāpēc šogad komandā darbojas kā mehāniķi un palīgi. Bez Jūrmalā notikušā posma plānoti vēl pieci čempionāta posmi, kas notiks gan Latvijā, gan Igaunijā. „Arī igauņiem situācija ir līdzīga, kā pie mums. Domājot par līdzekļu taupīšanu un lielāka dalībnieku skaita piesaistīšanu, atsevišķi posmi būs kopīgi kā mūsu valsts, tā arī viņu nacionālajam čempionātam,” skaidro kluba pārstāvis.

Līdztekus Latvijas čempionātam šosezon plānota dalība arī starptautiskajās sacensībās. Neilgi pēc Līgosvētkiem jauniešu klases pārstāvji I.Egle un D.Kaminskis dosies uz Pasaules čempionātu Maskavā (Krievija). Jūlijā Alūksnē gaidāms Eiropas čempionāts S 550 laivu klasē, kur plāno startēt R.Musts, R.Špacs un G.Rozenbergs. Savukārt T 500 laivu klases dalībnieks A.Čikulis pošas savas dalībnieku grupas Eiropas čempionātam Kijevā (Ukraina). „Tās ir galvenās sacensības, uz kurām koncentrējamies šajā sezonā. Aprobežoties tikai ar dalību Latvijas čempionātā negribētos, bet aptvert plašāku sacensību klāstu nav iespējams finansiālu apsvērumu dēļ,” atzīst A.Musts.

Alūksnē rīkotās sacensības – vienīgās Baltijā

Neskaitot dalību sacensībās, šī sezona klubam paliks atmiņā ar debiju sacensību organizēšanā. Ņemot vērā Alūksnes novada pašvaldības ieviesto praksi, kad no pašvaldības puses tiek dots finansējums, bet sacensību organizatorisko pusi uzņemas kāds sporta klubs, arī motosporta klubs „Nord Ost” ķēries pie gatavošanās ikgadējām sacensībām Alūksnes pusē. Tās šogad norisināsies laikā no 16. līdz 18.jūlijam, kad Alūksnē notiks Latvijas čempionāta posms un Eiropas čempionāts S 550 laivu klasē. A.Musts prognozē, ka Eiropas čempionāts varētu pulcēt gandrīz 20 dalībniekus, bet Latvijas čempionāta posms – apmēram 60 sportistus. Tāpat viņš bilst, ka Alūksnē rīkotais Eiropas čempionāts būs vienīgās starptautiskās sacensības, ko šogad uzticēts rīkot Baltijas valstīm.

Sports