Sīva cīņa par “Malienas kausu”

Pagājušās brīvdienas bija īpašas ne tikai Alūksnes, bet visas Latvijas un arī kaimiņvalstu orientēšanās sporta dalībniekiem un līdzjutējiem. Gleznainajā Mārkalnes pagasta apvidū, Meistera ezera krastā, 400 orientieristi sacentās par “Malienas kausu”, kas ir Latvijas kausa izcīņas posms un Igaunijas – Latvijas līgas sacensības.

Pirms starta tika sveikts pasaules čempions Edgars Bertuks, pasniedzot viņam dāvanas un sakot labus vārdus orientieristam par viņa panākumiem. “Alūksnes Ziņas” jau rakstīja, ka viņš uzvarēja Pasaules čempionātā orientēšanās sportā vidējā distancē, kā arī ieguva trešo vietu garajā distancē. Katram bija iespēja paspiest roku izcilajam sportistam un nofotografēties kopā ar viņu, tāpēc daudzi ar īpašu pacēlumu devās uz startēt savās distancēs. Vīriešu elites grupā, kurā startēja arī E.Bertuks, izvērtās sīva cīņa starp pasaules čempionu un Artūru Pauliņu. Pirmajā dienā Edgars visus pārspēja, bet pārsvars pār A.Pauliņu nebija liels – 19 sekundes. Trešajā vietā aiz abiem līderiem palika mūsu orientierists Jānis Kūms, kurš no uzvarētāja atpalika 3:12 minūtes. Otrajā dienā saglabājās intriga ne tikai par uzvarētāju, bet arī par trešo vietu, par kuru cīnījās J. Kūms, gan arī Jānis Tamužs un Andris Jubelis. “Sportisks kuriozs un reizē neveiksme bija tā, ka Edgars 10.kontrolpunkta rajonā atzīmējās nepareizā kontrolpunktā. Tas bija iemesls, kāpēc viņš tika diskvalificēts un nekļuva par uzvarētāju, lai gan finišēja pirmais. Sports ir sports – tādi ir noteikumi,” atzīst sacensību galvenais tiesnesis Vilnis Veļķeris. Otro vietu aiz “Malienas kausa” ieguvēja A.Pauliņa (viņa vārds tika iegravēts uz kausa) izcīnīja Jānis Kūms. Elites grupā sievietēm sacentās tikai divas sportistes, bet Kristīne Kokina pārliecinoši pārspēja Lauru Nīmanti. Protams, ir prieks par alūksniešiem, kuri iekļuva labāko trijniekā savās vecuma grupās: Allu Jaunzemu (S21B) un Jāni Podziņu (V21B).

Sacensību dalībnieki pateicās organizējošā kluba “Alūksne” vadītājam V.Veļķerim par interesantajām distancēm, izmantojot visas kartes sniegtās iespējas un plānojot dažādās kartes daļas. Daudzi bija pārsteigti, ka, 31.reizi rīkojot “Malienas kausa” izcīņu, ir atrasta vieta, kur sacensības vēl ne reizi nav notikušas. “Atzinība, protams, dod gandarījumu. Katras sacensības ir atšķirīgas gan ar to sagatavošanu, gan ar norises vietu un tām nodrošināto aprīkojumu. Taču tik lielas starptautiskas sacensības, protams, uzliek papildu atbildību,” atzīst V.Veļķeris. Kā ierasts,  sacensības organizēt, kā arī nodrošināt to norisi palīdzēja pieredzējušākie orientēšanās kluba biedri. Uldis Bertuks, Uldis Vērdiņš, Māris Vabulnieks, Inese Žīgure un vēl citi sportisti nepiedalījās sacensībās, bet deva iespējas startēt jaunajiem un citu klubu dalībniekiem. “Šoreiz bija pārstāvētas visas Baltijas valstis, arī no Lietuvas bija atbraukuši viena orientēšanās kluba dalībnieki,” komentē V. Veļķeris. Viņš uzsver, ka vēlējās arī parādīt, ka Alūksnes pusē ne tikai notiek interesantas sacensības, bet pievērst uzmanību tūrisma piedāvājumam. Tāpēc sacensību uzvarētājiem tika piedāvāts brauciens ar motorizēto plostu pa Alūksnes ezeru. V.Veļķeris saka paldies visiem atbalstītājiem.

Sports