Šodien sākas “Stiga Trophy 2012”

Šodien ar parādes braucienu Alūksnē sāksies bezceļu sacensības “Stiga Trophy 2012”. Trīs dienu laikā Alūksnē un Apes novada Trapenē tiks noteikti labākie 4x4 braucēji dažādās klasēs.

Šodien pulksten 16:00 notiks sporta kategoriju parādes brauciens cauri Alūksnes pilsētai. Kolonnas brauciena priekšgalā kā galvenais bezceļu „eksponāts" brauks iespējams lielākais visurgājējs Latvijā ar diezgan zīmīgu nosaukumu „KILLER". Kolonnā parādes braucienā skatītājiem būs ekskluzīva iespēja redzēt visu sporta kategoriju bezceļniekus - sākot ar kvadracikliem (ATV) un standartdžipiem līdz pat ļoti dažādi konstruētiem Ziemeļeiropas bezceļu prototipiem. Parādes brauciens notiks pa galvenajām pilsētas ielām un noslēgsies NBS Kājnieku skolas poligonā (Pleskavas ielā 2), kur pulksten 17.00 notiks sacensību oficiālā atklāšana un svinīgais starts.

Tā laikā pasākuma vadītājs Raimonds iepazīstinās klātesošos ar katru pie mums viesojošos ekipāžu un to sasniegumiem. Jāatzīmē, ka pirms sacensību svinīgā starta NBS Kājnieku poligona starta laukumā ikvienam interesentam, būs laiks un iespēja visas sporta automašīnas arī kārtīgi apskatīt. Uzreiz pēc starta estakādes šķērsošanas džipi cits pēc citas dosies savā pirmajā pārbaudījumā - speciāli sagatavotā dubļu aplī, kas sadarbībā ar NBS Kājnieku skolas instruktoriem ir izveidots Kājnieku poligonā. Šeit līdz pat pulksten 21 .00 varēsim būt liecinieki tam, kuras ekipāžas izveidoto trasi spēs veikt pēc iespējas īsākā laikā. Pēc šī posma sportisti dosies nākošajā disciplīnā, kuras finišs būs vēlu vakarā Trapenes pagastā sacensību bāzē „Luksti".

Sestdien jau rīta agrumā turpināsies sacensību dalībnieku punktu izcīņa! Skatītāji jau no plkst.8 ir aicināti vērot aizraujošus, cīņas pilnus mirkļus Trapenes karjerā, kur triāla trasē kā pirmie startēs sporta kategoriju auto. Triāla trase ir izveidota kā dubults aplis, kurā būs iespēja paralēlās trasēs vērot startējam divas mašīnas vienlaicīgi, kas cīnīsies par sekunžu simtdaļām un padarīs šo sacensību ļoti azartisku un baudāmu. Sporta klašu dalībniekiem, būs jāpārvar dažādi bezceļu elementi un zemes reljefi (stāvi kāpumi, ekstrēmi kritumi, karjeras grāvja šķērsošana pa diagonāli u.tml.).

Starp sporta kategoriju startiem, dienas vidū karjerā startēs arī arī Dubļu ērgļa un Tūrisma ieskaites dalībnieki.  Dienas otrajā pusē Dubļu Ērgļi uzsāks startu Nissan Nodre ekstrēmajos dubļu apļos bāzē „Luksti", kur spraigas cīņas notiks līdz pat astoņiem vakarā! Šeit varēs redzēt reālā darbībā gan Igaunijas GAZ66, gan jau pieminētā „KILLER" sīvās cīņās, kas vienaldzīgu neatstās nevienu!

Tātad, skatītājiem sestdien būs iespēja (no 8:00 līdz 20:00) izvēlēties un vērot 3 dažādas disciplīnas - karjera, aplis, kā arī, protams, aktīvākajiem skatītājiem būs iespēja sekot līdzi sportistu gaitām orientēšanās zonās.

Svētdien no sportiskā un azartiskā viedokļa būs atraktīvākā un aizraujošākā diena - dalībnieki sacensību režīmā būs pavadījuši jau 2 iepriekšējās dienas, katra komanda būs sakrājusi noteiktu punktu skaitu un svētdien sportistus gaidīs sacensību kulminācijas disciplīna - Nissan Norde ekstrēmie dubļu apļi, kuri izšķirs „STIGA TROPHY 2012" trofeju ieguvēju vārdus.

Jau no pulksten 9.00 bāzē „Luksti" dubļu apļos, startējot vienlaicīgi, divās paralēlās trasēs dosies visi TR1 un Open klašu dalībnieki, vēlāk dubļu apļos redzēsim arī sīvas un aizraujošas Prototipu jeb TR3 klases un kvadraciklu cīņas paralēlajos apļos.

Apļus viennozīmīgi interesantākus padarīs arī Stiga Trophy kuplais dalībnieku skaits, kas standarta klasē ir vairāk kā 15 vienības! Arī prototipu (TR3) ieskaites grupā ir pēdējā laikā neredzēti liela konkurence - vairāk kā 10 ekipāžas. Tas viss radīs ļoti spraigu cīņu un, protams, priecēs skatītājus! Turklāt sacensības norisināsies visas dienas garumā - līdz pat pulkten 17.00.

Sports