Soļo Adolfa Liepaskalna piemiņai

Atzīmējot izcilā novadnieka, soļotāja Adolfa Liepaskalna simtgadi, Alūksnes pilsētas svētku laikā  Pilssalas stadionā notika viņam veltītas soļošanas sacensības. Lai gan soļošana nav viens no populārākajiem sporta veidiem Alūksnē, sacensībās piedalījās 27 dažāda vecuma dalībnieki.

Dalībnieki vecumā no sešiem līdz 83 gadiem startēja 11 vecuma grupās un veica soļojumu viena, trīs vai piecu kilometru garumā. Dalībnieki uz piemiņas soļojumu bija ieradušies tepat no Alūksnes, Jaunlaicenes, Liepnas, arī no Gulbenes novada, Ogres, Iecavas, Valmieras, Madonas, Daugavpils, Līvāniem un pat Igaunijas. Sacensību tiesnesis un novada sporta darba organizators Vilnis Veļķeris gan atzīst, ka 27 dalībnieki ir gana daudz.  “Soļošana ir grūts sporta veids un ar smeldzi jāatzīst, ka pēdējos 30 gados šis sporta veids Alūksnē vairs neattīstās un jaunās paaudzes sportisti neizvēlas soļošanu,” pauž V.Veļķeris.

Jāteic gan, ka šīs nebija sacensības to tradicionālajā nozīmē un soļots tika ne jau rezultātu dēļ, bet gan lai godinātu izcilā soļotāja piemiņu, apliecinātu savas spējas. Tā piemēram, trīs kilometrus 83 gadu vecumā  nosoļoja izcilā un godājamā alūksniete Nellija Lapiņa, piecus kilometrus pieveica 50 gadus vecais Miervaldis Jāņakalns no Jaunlaicenes. Vecuma grupā līdz 13 gadiem soļoja Ivars Maksimuks no Liepnas, alūksnieši Matīss Kučinskis un Ralfs Siliņš, grupā no 17 līdz 39 gadiem soļoja Raimonds Siliņš no Alūksnes un  Kaspars Gusts no Jaunannas.

Uz starta stājās vecmeistari Zigurds Irbe no Rīgas, Vladimirs Dribincevs no Daugavpils, Gunārs Mīkulis no Līvāniem, gulbenieši Andrejs Vācietis un Gunārs Rubenis, Kalju Niidusaar no Igaunijas. Šiem vīriem vēl joprojām elks ir Adolfs Liepaskalns.

Pēc soļošanas sacensībām laikabiedri un interesanti pulcējās Alūksnes muzejā uz cikla noslēguma pasākumu „Atmiņas paliek...”, kur tika atklāta  Adolfa Liepaskalna piemiņas izstāde un grāmatas „Adolfa Liepaskalna mūža soļi” atvēršana. Pasākums ar atmiņām, sarunām ieilga pat vairākas stundas. “Svarīgākais, ka pasākums patika dalībniekiem un viesiem. Viņi bija priecīgi par domubiedru un laikabiedru satikšanu,” atklāj V.Veļķeris.

Sports