Sporta dienā baudīs ziemas priekus

Apes pilsētas iedzīvotājiem un pārrobežas sadarbības partneriem no Reuges pašvaldības Igaunijā būs iespējas sporta dienā baudīt ne tikai tradicionālos sporta veidus, bet arī neparastas un jautras izklaides. 21.februāra diena Apes mototrases teritorijā varbūt būs par īsu, lai varētu visur piedalīties un just līdzi savējo startiem.

“Sporta aktivitātēs uzsvars tiek likts uz skolu audzēkņiem. Distanču slēpošanā varēs sacensties dažādās vecuma grupās no 1. līdz 12.klasei, kā arī pieaugušie. Turklāt startēs arī igauņu skolēni un sportisti,” stāsta Apes tautas nama direktores pienākumu izpildītāja Daiga Bojāre.

Sacentīsies par lielāko lomu

Jau no agra rīta varēs reģistrēties zemledus makšķerēšanas sacensību dalībnieki. To norises vieta netiek atklāta, tāpēc uz to dosies visi kopā pēc reģistrēšanās. Zemledus makšķernieki sacentīsies divās vecuma grupās – jaunieši līdz 18 gadu vecumam un pieaugušie. Trīs stundu laikā tiks noskaidrots, kurš izvilcis lielāko lomu. Par zemledus makšķerēšanas sacensību organizēšanu atbildību uzņēmies Gvido Semjonovs, bet pārējo aktivitāšu norise ir sporta darba organizatores Aijas Latikas pārziņā.

Gaida jautras sacensības

Viņa aicina veidot savus bobus, ar kuriem doties Sporta dienas atklāšanas parādē, kas notiks pulksten 12.00. Paredzētas arī neparastas sacensības – ne tikai jautrā stafete, bet arī ausaines mešana tālumā, futbols filčos, ātrumsacensības “Finkas skrējiens”, paraugdemonstrējumi skijoringā un “Superbobs 2009”. “Skijoringa paraugdemonstrējumos, protams, var piedalīties tie, kuri prot noturēties uz slēpēm aiz motorizēta vilcēja. Taču citās sacensībās piedalīties ir aicināti visi, jo varēs startēt gan individuāli, gan komandās. Uzvarētājiem būs balvas,” norāda D.Biojāre. Viņa pieļauj, ka vairāk varētu būt to, kuri vēlas individuāli pārbaudīt savas spējas šaušanā vai citā sacensību veidā.Tiesa, Meteņdienas pasākumu rīkošana kopā ar igauņiem liecina, ka liela piekrišana ir gan jautrajai stafetei, gan virves vilkšanai. Šoreiz komandas jāveido arī hokejam, bet ragaviņu vilkšanai vajadzīgi pāri.

Sporta diena ir pasākums, kam finansējums paredzēts projektā “Ceļā uz sportisku sabiedrību pierobežas pašvaldībās”. To finansiāli atbalsta Igaunijas – Latvijas programma.

 

Sports