Starp desmit labākajiem pasaulē

 Aizvadītajā nedēļā alūksnietis Edgars Bertuks piedalījās Pasaules čempionātā orientēšanās sportā Čehijā, kur startēja Latvijas izlases sastāvā.Latvijas komanda uz čempionātu devās deviņu sportistu kuplā sastāvā, kur sacentās četrās dažādās disciplīnās – sprinta, vidējā un garajā distancē, kā arī stafešu skrējienā. Tiesa, katrā disciplīnā drīkstēja startēt tikai trīs orientieristi no vienas valsts. E.Bertuks valsti pārstāvēja trīs no četrām jeb visās, izņemot sprinta distanci.

 

Iekļūst finālā

Aizvadot kvalifikācijas skrējienus, dalībnieki, kā ierasts, startēja trīs apakšgrupās, kur finālā iekļuva tikai piecpadsmit labākie no katras. Veicot garās distances kvalifikācijas skrējienu, E.Bertuks uzrādīja ceturto labāko rezultātu savā apakšgrupā, kas vienlaikus bija labākais rezultāts starp visiem Latvijas sportistiem. Arī vidējās distances kvalifikācijas skrējienā viņam izdevās ierindoties starp 15 labākajiem sportistiem, ar iegūto 12.vietu nodrošinot sev vietu finālā.

No abiem fināla skrējieniem E.Bertuks augstākās pozīcijas izcīnīja vidējā distancē, kur iekļuva labāko desmitniekā. Uzrādītais laiks 36:39 minūtes ļāva viņam ierindoties devītajā vietā, no uzvarētāja atpaliekot tikai par 2:50 minūtēm. Jāpiebilst, ka pārējiem Latvijas sportistiem fināls noslēdzās ar ierindošanos dalībnieku ceturtā un piektā desmita sākumā. Savukārt garās distances finālā alūksnietis ieguva 33.vietu, tuvākajam konkurentam atpaliekot par 10 sekundēm, bet distances uzvarētājam – aptuveni par 13 minūtēm.

Finišē otrais

Ar panākumiem E.Bertukam noslēdzās arī stafešu skrējiens. Veicot pirmo no trīs etapiem, viņš finišēja otrajā pozīcijā, līderiem jeb Francijas komandas sportistam piekāpjoties tikai par 22 sekundēm. Tiesa, komandas biedram, kas veica otro etapu, šīs pozīcijas noturēt neizdevās, finišējot 12.vietā un komandai paliekot septītajā pozīcijā. Savukārt trešā etapa veicējam rezultātu izdevās uzlabot par divām pozīcijām, gala vērtējumā latviešiem 36 komandu konkurencē ierindojoties labāko pieciniekā. Orientēšanās sporta mājas lapā www.orientesanas.lv informēts, ka šoreiz Pasaules čempionātā uzrādītais rezultāts esot visu laiku labākais, kur iepriekš augstākā pozīcija stafešu skrējienā izcīnīta pirms diviem gadiem Dānijā, kad komanda ieguvusi 7.vietu. Arī toreiz tā startējusi tādā pašā sastāvā kā šāgada čempionātā, kur bez E.Bertuka piedalījās Jānis Krūmiņš un Mārtiņš Sirmais.

Cīnās par dalību Pasaules spēlēs

Jāpiebilst, ka šis Pasaules čempionāts vienlaikus bija arī atlase nākamajā gadā Taivānā plānotajām Pasaules spēlēm. Kā ziņots www.orientesanas.lv, šīs spēles ir alternatīva Olimpiskajām spēlēm tiem sporta veidiem, kas nav iekļauti to programmā. Tās tāpat kā Olimpiskās spēles notiek reizi četros gados, kur iepriekšējās norisinājās Vācijā. Starptautiskā pasaules spēļu asociācija noteikusi, ka orientēšanās sportā varēs startēt tikai 40 vīrieši un 40 sievietes. Rezultātā iespēju piedalīties Pasaules spēlēs iegūs tās 13 valstis, kas šāgada čempionātā būs uzrādījušas labākos rezultātus un no kurām tiesības startēt būs četriem labākajiem valsts sportistiem.

Sports