Starp Pasaules Spēļu dalībniekiem - arī alūksnietis

Vakar Taivānā beidzās 8.Pasaules Spēles, kas tiek dēvētas par neolimpisko sporta veidu olimpiskajām spēlēm. Latviju tajās pārstāvēja orientēšanās sporta komanda, kur starp četriem izlases dalībniekiem startēja arī alūksnietis Edgars Bertuks.

Orientieristi startu aizvadīja trīs distancēs: sprintā, vidējā distancē un stafešu cīņā. Lai gan sacensības norisinājās ātri skrienamā apvidū, sportistu sniegumu apgrūtināja ne tikai karstā svelme, bet arī distanču sarežģītība, kas pieļāva vairākus iespējamos ceļu variantus un līdz ar to arī kļūdas.

Par pirmo pārbaudījumu Latvijas komandai kļuva sprinta distance. Tajā E.Bertuks ieguva 27.vietu 36 dalībnieku konkurencē, no uzvarētāja atpaliekot par nedaudz vairāk kā divām minūtēm, bet komandas biedram Mārtiņam Sirmajam (19.vieta) piekāpjoties par 45 sekundēm.

Ar rezultātu blīvumu izcēlās arī vidējā distance, kur abi latvieši nokļuva mainītās lomās: šoreiz ātrākais izrādījās E.Bertuks, kas kļuva par 19.vietas ieguvēju, M.Sirmajam paliekot 24.vietā. Šajā distancē alūksnietis pavadīja 31:44.6 minūtes, no ātrākā skrējēja atpaliekot vien par četrām minūtēm.

Sacensību pēdējā dienā komandas sacentās stafešu cīņās. Pirmo un trešo etapu veicot kungiem, bet otro un ceturto – dāmām, komanda izcīnīja augsto 6.vietu. E.Bertuka sniegtā artava šo panākumu kaldināšanā izpaudās pirmā etapa veikšanā, kur viņš uzrādīja desmito ātrāko laiku.

Jāpiebilst, ka kopumā Pasaules Spēlēs piedalījās apmēram 4800 sportistu no 105 valstīm, kas sacentās 31 sporta veidā. Orientēšanās sportā kvalificējās 20 valstis. To dalībnieku vidū bija daudzi pasaules elites orientieristi, kas cīņu par medaļām padarot sevišķi spraigu.

Sports