Startē divos maratonos pēc kārtas

Nedēļas nogalē Alūksnes un Apes novadu kalnu velosipēdisti piedalījās divu sacensību seriālu posmos – “Elion Estonian Cup” un “Trek” kalnu divriteņu maratona posmos, no kuriem pirmais notika Tallinā (Igaunija), bet otrais – Smiltenē.

Starp gandrīz 1600 Igaunijas sacensību dalībniekiem uz starta līnijas stājās četri pašmāju riteņbraucēji – alūksnieši Juris Priednieks un Gunārs Rozenbergs, kā arī Viesturs Kazainis un Reinis Markss no Ilzenes. Visātrāk gandrīz 60 kilometrus garo distanci veica R.Markss (U23), kurš finišēja 2:05:12 stundās. Tas ļāva iegūt 9.vietu grupā un 70.vietu dalībnieku kopvērtējumā. Nepilnas sešas minūtes vēlāk finišēja V.Kazainis (M50), kurš ieguva 2.vietu grupā. Savukārt G.Rozenbergam un J.Priedniekam (M50) sacensības beidzās ar 18. un 40.vietu grupā.

Jau nākamajā dienā viņi sacentās “Trek” kalnu divriteņu maratona posmā, kur veica gandrīz 50 kilometrus garu distanci. V.Kazainis un G.Rozenbergs (V50) kļuva par savas grupas laureātiem, iegūstot 1. un 3.vietu. Par sacensību laureātu kļuva arī R.Markss (2.vieta U23 grupā), kā arī Rolands Zarītis. Viņš izcīnīja pārliecinošu uzvaru junioru konkurencē, tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā 12 minūtēm. Jāpiebilst, ka nākamais “Trek” kalnu divriteņu maratona posms notiks 10.jūnijā, kad kalnu velosipēdisti sacentīsies Apes apkaimē.