Startē Pasaules militārajā čempionātā

Šodien Dānijā beigsies Pasaules militārais čempionāts orientēšanās sportā. Latviju tajā pārstāv astoņi sportisti, tajā skaitā arī alūksnietis Edgars Bertuks.

Vīru grupā konkurenci veido vairāk nekā 160 orientieristi no 25 valstīm. Startējot vidējā distancē, E.Bertuks bija ātrākais no latviešiem. Viņš finišēja 13.vietā, uzvarētājam piekāpjoties par 2:44 minūtēm. Arī garajā distancē alūksnietis izcīnīja augstāko pozīciju Latvijas komandā. Gandrīz 12 kilometrus garo distanci ar 35 kontrolpunktiem viņš veica 1:12:05 stundās, iegūstot 6.vietu. No labāko trijnieka viņu šķīra apmēram divas minūtes. Šodien orientieristus gaida pēdējais pārbaudījums, sacenšoties stafetēs.

Līdztekus Pasaules militārajam čempionātam Dobelē notika Latvijas čempionāts sprintā un garajā distancē, kurā pārstāvēts bija orientēšanās klubs “Alūksne”. Sprintā Alūksnes un Apes novadus pārstāvēja tikai divi orientieristi – Jānis Veļķeris (V16) un Jānis Kūms (V21E). Viņiem sacensības beidzās ar attiecīgi iegūto 2. un 7.vietu. Garajā distancē uz starta līnijas stājās kuplāks pašmāju orientieristu pulks. Labāko sešniekā izdevās iekļūt Ivetai Veļķerei (3.vieta S21B grupā), Vilnim Veļķerim (4.vieta V55 grupā), Karīnai Harkinai (S12), J.Kūmam (V21E) un Raivim Kalniņam (V21B), kas noslēdza savu grupu labāko sešnieku.

Jāpiebilst, ka mēneša izskaņā J.Kūms pošas uz Pasaules studentu orientēšanās čempionātu Spānijā. Viņa dalību čempionātā atbalstījusi arī Apes novada dome, piešķirot no budžeta rezerves fonda 253 latus dalības maksas segšanai.

Sports