Startē Pasaules studentu čempionātā

Pagājušajā nedēļā Zviedrijā norisinājās Pasaules studentu čempionāts orientēšanās sportā. Starp tā dalībniekiem bija gaujienieši Atis Dandens un Jānis Kūms.

Abi puiši dalību čempionātā atklāja ar startu garajā distancē. Tajā J.Kūms ieguva 46.vietu, no sacensību uzvarētāja atpaliekot apmēram par 17 minūtēm, bet A.Dandens palika 55.vietā, finišējot nepilnas trīs minūtes vēlāk.

Čempionāta turpmākajās dienās J.Kūms sacentās sprintā, bet A.Dandens – vidējā distancē. Sprintā no latviešiem labāko rezultātu uzrādīja Artūrs Pauliņš, kurš vairāk nekā 80 dalībnieku konkurencē ieguva 28.vietu. Lai gan J.Kūma rezultāts atšķīrās tikai par dažām minūtēm, viņš palika 72.vietā. Ar ierindošanos rezultātu tabulas beigu daļā sacensības vidējā distancē beidzās A.Dandenam. Viņš vairāk nekā 100 dalībnieku kuplajā konkurencē ieguva 82.vietu, no uzvarētāja atpaliekot par apmēram 14 minūtēm.

Čempionāta pēdējā dienā sportisti sacentās stafešu cīņās, kur vīru komandu konkurencē stārtēja gandrīz 50 vienības. Latvijas vīru komandas sastāvā no gaujieniešiem tika iekļauts J.Kūms. Viņš veica stafetes pirmo etapu, finišējot 19.vietā. Pārējos divus etapus veica Kristaps Jaudzems un Artūrs Pauliņš, kas savos posmos uzrādīja attiecīgi 14. un 17. labāko rezultātu. Gala vērtējumā komanda ieguva 13.vietu.

Sports