Startē starp trakajiem

Alūksnes un Apes novadu kalnu velosipēdisti aizvadījuši pēdējās riteņbraukšanas sacensības sezonā. Par tām izvēlētas Igaunijā rīkotās “Haanja 100”, kas neoficiāli tiek dēvētas par trako sacensībām.

Šis nosaukums radies sacensību dalībniekiem piedāvāto distanču dēļ. Viena no tām ir 100 kilometrus, bet otra – 100 jūdžu gara. No Alūksnes un Apes novada pārstāvju vidus sacensībās piedalījās četri sportisti: ilzenieši Reinis Markss un Viesturs Kazainis, kā arī alūksnietis Gunārs Rozenbergs un Mairis Levans no Apes. Viņi devās 100 kilometrus garajā distancē, kuru visiem izdevās veikt līdz galam un sacensību organizatoru noteiktajā laika limitā – 10 stundās.

No vairāk nekā 300 dalībniekiem pirmais finiša taisni šķērsoja igaunis Oras Allans, kas 100 kilometrus veica 4:48:32 stundās. Labāko rezutlātu no Alūksnes un Apes novadu sportistiem uzrādīja divdesmit gadus vecais ilzenietis R.Markss. Viņa laiks – 5:45:59 stundas. Nepilnas 20 minūtes vēlāk finiša taisni šķērsoja otrs ilzenietis V.Kazainis, kurš sacensībās piedalījās otro reizi pēc kārtas. Ja pērn viņš šāda paša garuma distancē pavadīja 8:22:13 stundas, tad šoreiz finišs sasniegts krietni ātrākā laikā – 6:02:32 stundās. Tieši pēc stundas distanci beidza alūksnietis G.Rozenbergs, kurš finišēja 7:02:36 stundās. Savukārt M.Levans no Apes finišu sasniedza 7:53:39 stundās jeb vairāk nekā divas stundas pirms sacensību organizatoru noteiktā laika limita.

Tiesa, kā norāda V.Kazainis, lai gan šīs ir pēdējās riteņbraukšanas sacensības sezonā, vasaras sporta veidu sezonai punkts tiks pielikts tikai oktobra beigās. Jau nākamās nedēļas nogalē viņš mērosies spēkiem sacensību cikla “SportLat balva 2010” pēdējā posmā. Šajā posmā paredzētas duatlona sacensības ar skriešanu un riteņbraukšanu. Savukārt oktobra pēdējās dienās plānots startēt Siguldā organizētajā kalnu skrējienā, kas notiek kalnu velosipēdistu cienīgā trasē.

Sports