Taps hokeja laukums 11

Jau šoziem piepildīsies daudzu alūksniešu sen lolots sapnis – pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal būs iespējams slidot Apes ielas slidotavā. Par to parūpējušies hokeja kluba “Alūksne” entuziasti, kas saņēmuši arī Alūksnes novada pašvaldības finansiālu  atbalstu. Atjaunotajā slidotavā ik dienas aktīvi trenēsies jaunie hokejisti, tomēr laiks tiks izbrīvēts arī publiskajai slidošanai.

“To, ka Alūksnē vajag slidotavu, jutām jau sen. Ir daudz vecāku un jaunāku entuziastu, kas ziemā aktīvi uz dažādām ūdenstilpēm spēlē hokeju,” stāsta hokeja kluba “Alūksne” valdes priekšsēdētājs Gints Teterovskis. Arī viņš ir aktīvs hokejists, lai gan tikai iesācējs, bet ap sevi pulcē vairākus jauniešus, kas apvienojušies komandā “Kvēpītis”.  Hokeja kluba aizsākumi meklējami 2006.gadā, kad uz “Kvēpīša” ezera bērni un jaunieši sākuši spēlēt hokeju. Jaunie hokejisti jau paspējuši piedalīties spēlēs Apē, kā arī katru trešo mēneša sestdienu dodas spēlēt hokeju savam priekam uz  Vidzemes olimpiskā centra ledus halli Valmierā. “Azarts ir. Esam spēlējuši ar Apes komandu. Mums ir uz ko tiekties, lai varētu cīnīties kā ar līdzvērtīgiem,” saka G.Teterovskis.  

Trenēsies sacensībām
“Redzot, ka interese par šo sporta veidu aug, šogad oktobrī nolēmām dibināt biedrību. Kā pirmais mūsu veicamais darbs – hokeja laukuma atjaunošana. Plānojam tur visu sakopt, uzstādīt bortus, uzliet ledu, atjaunot apgaismojumu,” stāsta G.Teterovskis. Laukums galvenokārt tiks izmantots hokeja spēlēšanai, jo komanda ir apņēmības pilna startēt sacensībās. Tomēr tas nenozīmē, ka nenotiks publiskā slidošana, tāpēc jāseko līdzi laukuma izmantošanas grafikam.  “Šobrīd treneri nespējam nodrošināt, jo nav ne līdzekļu, ne cilvēka, kas to varētu darīt,” stāsta viņš un aicina pieteikties kādu brīvprātīgu treneri. 12.klases skolēni jau smej, ka tagad kāds var izvēlēties ko darīt tālāk – iet mācīties uz Sporta akadēmiju un kļūt par treneri.
Tā kā hokeja laukumā būs apgaismojums un regulāri tiks uzliets jauns ledus, tad jāsaprot, ka visus izdevumus biedrība nespēs segt. “Biedri, protams, maksās biedra naudu, kā arī no pārējiem slidotājiem, iespējams, prasīsim simbolisku maksu. Tāpat arī jāsaprot, ka mēs nenodrošināsim ar inventāru, tas jāgādā pašiem,” saka G.Teterovskis.

Biedriem būs privilēģijas
“Beidzot šīs sporta veids būs drošs. Iepriekš hokeju spēlēja uz atklātām ūdenstilpēm, kas nav droši. Jau tagad jaunieši iet un mēra ledus biezumu. Tāpat arī hokeju varēs spēlēt ilgāku laika periodu un nebūs vairs jāgaida, kad aizsals ezers, vai jābaiļojas, kad tas sāks laisties vaļā. Protams, slidot uz šāda laukuma ir krietni labāk,” stāsta valdes loceklis Dzintars Salaks.
Laukumā tiks gaidīti bērni, jaunieši, sievietes un vīrieši neatkarīgi no vecuma un prasmēm. Tapāt arī šobrīd tiek apzināti hokeja kluba biedri. Noteikta parauga pieteikuma veidlapu var saņemt, rakstot uz e-pastu “[email protected]”, vai uzmeklējot kādu no valdes personīgi. Kluba biedriem būs privilēģijas, piemēram, atlaides veikalā “Hokeja pasaule”.

Komentāri 11

roberts

Malači! Ar visu cieņu par Jūsu uzcītību. Sen jau esmu gaidījis hokeju atgriežamies Alūksnē!!!

pirms 10 gadiem, 2009.11.16 22:41

GT

Tas, EM, tas stāsts ir par to, ka mēs ar to busiņu nobraucām 12 km, divas reizes no centra līdz laikumam ar piekabi, jo vienkārši tāpēc, ka vajadzēja ar ko vilkt piekabi, lai atvestu stabus...:)
Taču cienītajai ZZZ dvēselē iezagusies skaudība...:)) Diez vai manā rīcībā ''sajā gadījumā ir saskatāmas personīgās intereses izmantojot dienesta auto...!

pirms 10 gadiem, 2009.11.16 09:22

EM

Kāds sakars hokeja laukumam ar pašvaldības policijas busiņu?

pirms 10 gadiem, 2009.11.15 17:36

zzz

Diezin vai Teterovska k-gam savas idejas īstenojot nāktos izmantot pašvaldības policijas busiņu????

pirms 10 gadiem, 2009.11.15 10:16

...

Maksa par slidotavu būs simboliska..(mācamies lasīt)!!! =)

Arī rīt varat atnākt palīgā kāds, ja ir vēlme pabeigt likt bortus! :)

Kvēpītis ruļļo ;DD

pirms 10 gadiem, 2009.11.14 18:32

kpk

Uz priekšu! prieks, ka atrodas cilvēki, kas kaut ko dara!!!

pirms 10 gadiem, 2009.11.14 16:04

Imants

Tad kad laukums bus gatavs, tad ari tiks lemts par parejo. ja kadam ir interese tad sestdien 14 novembri var atnakt uz laukumu un aprunaties, ka ari palidzet savu iespeju robezas.

pirms 10 gadiem, 2009.11.13 10:46

Sports