Tautas slēpojumā „Alūksne” sacenšas gandrīz 300 slēpotāju 14

Ar gulbenieša Jāņa Paipala uzvaru noslēdzies SPORT2000 tautas slēpojums „Alūksne”, kas sestdien notika Alūksnes ziemas sporta centrā „Mežinieki”. Pusmaratona jeb 21 kilometru distances labāko trijniekā iekļuva Juris Damškalns no Talsiem un alūksnietis Oskars Muižnieks, bet 4.vietā palika talsinieks Kārlis Vanags.

Gandrīz visu distanci labāko četrinieks veica, minot viens otram uz pēdām. Dažus kilometrus pirms finiša J.Paipals izrāvās vadībā, atstājot pārējos cīnāmies par iekļūšanu labāko trijniekā. Vietu sadalījums noskaidrojās pēdējā brīdī, slēpotājiem finišējot ar dažu sekunžu starpību.

Lai gan ņemot vērā trases sarežģītības un grūtuma pakāpi O.Muižnieks ar savu sniegumu ir apmierināts, viņš atzīst, ka mērķis bijis atkārtot iepriekšējā slēpojuma panākumus un uzvarēt. „Kad Jānis aizgāja projām un mēs palikām trijatā, kaut kur pēdējā kilometrā atrāvos no abiem pārējiem un tēmēju uz 2.vietu. Netālu no finiša sanāca aizķert kāju aiz slēpotājiem, kurus jau bijām apdzinuši par apli, un es paklupu. Tajā brīdī talsinieks aizgāja man garām, ar ko arī pazaudēju 2.vietu,” viņš komentē trasē notikušo. O.Muižnieks atklāj, ka slēpošanas sacensības nebūs vienīgie sacensību cikla „Sportlat balva 2012” posmi, kuros viņš plāno piedalīties. „Noteikti startēšu skriešanā un riteņbraukšanā. Gribētos pamēģināt arī triatlonu, taču sezonas lielākais mērķis ir noskriet maratonu. Principā es viņu varētu noskriet arī tagad, bet gribas to izdarīt labā laikā. Lai nav tā, ka varu lepoties ar maratona pieveikšanu, bet lai būtu arī kaut kāds rezultāts un pieklājīga vieta,” skaidro alūksnietis.

O.Muižnieks nebija vienīgais Alūksnes un Apes novada pārstāvis, kurš devās pusmaratona distancē. Labus rezultātus uzrādīja Ivars Lazdiņš, Kristers Kovgers, Pēteris Balodis un Reinis Markss (11., 12., 14. un 16.vieta V20 grupā), Edgars Lielmanis un Ritvars Gusts (5. un 6.vieta V30 grupā), Raimonds Siliņš (9.vieta V35 grupā), kā arī Viesturs Kazainis un Gunārs Rozenbergs (8. un 11.vieta V50 grupā). Septiņas sekundes no labāko trijnieka šķīra Aleksandru Kuzņecovu (V12), kurš, sacenšoties trīs kilometru distancē, finišēja ceturtais. Viņš devās arī bērnu distancē, kur 10 dalībnieku konkurencē ieguva 2.vietu. Starp bērnu distances dalībniekiem bija arī Ramona Rudzīte (3.vieta SB2 grupā), Džonatans Baumanis (3.vieta VB2 grupā), Rihards Salmiņš no Ilzenes, kā arī Austris un Jēkabs Kalniņi no Gaujienas (6., 9. un 10.vieta VB3 grupā).

Pavisam SPORT2000 tautas slēpojumā „Alūksne” startēja 285 dalībnieki, kas sacentās 21, 14, septiņu un trīs kilometru distancēs. Katras vecuma grupas trīs labākie slēpotāji vīriešu un sieviešu konkurencē tika pie SPORT2000 sarūpētajām balvām. Pēc slēpojuma dalībniekiem bija iespēja laimēt ar sportu saistītas balvas konkursā, ko sarūpējuši organizatori – biedrība sporta klubs „SportLat” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību. „Liels prieks, ka, salīdzinot ar pērno gadu, kad slēpojumā piedalījās nepilns simts slēpotāju, šoreiz pavadīt savu brīvo laiku dabā, baudot Alūksnes gleznainās vietas un skaistos skatus, izvēlējās vairāki simti slēpotāju,” gandarījumu pauž Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Komentāri 14

To Tauta

...bet Alūksnes novada ļaudis piekāš šadu slēpojumu jau kuro gadu...

pirms 9 gadiem, 2012.03.05 15:03

Tauta

Negribi nepiedalies! Tevi neviens nespiež. Piedalās tie, kas vēlas. Meklē pats sev piemērotas trases, sacensības un slēpo uz nebēdu. Kas labi tev tas slikti citiem! Vari taisīt savus ģimenes un draugu mačus sev piemērotā vietā! Sauc tos kā gribi. Tauta ir arī tā, kas var noslēpot arī šādā trasē un galvanais ir piedalīties!

pirms 9 gadiem, 2012.03.05 14:34

Tautas slēpojumi nav tradicionālās sacensības. Piedalās gan sportiski noskaņoti ļaudis, gan tādi, kas "slēpo savā tempā baudot dabu". Alūksne ar savām trasēm tādus atšuj, tāpēc muļķīgi šo pasākumu saukt par "tautas slēpojumu", kāds, piemēram, parasti ir "Apkārt Alaukstam".

pirms 9 gadiem, 2012.03.05 13:59

Ea arī ikdienā slēpoju, bet sacensībās man vairs nepatīk piedalīties, kas tur slikts? Uzskatu, ka daudz veselīgāk ir slēpot regulāri savā tempā,. Kas man var ko pārmest!

pirms 9 gadiem, 2012.03.05 10:11

Protams, ka neslēpoja. :) Tieši tā iemesla dēļ, kāpēc neslēpo tauta, vien atsevišķi reti entuziasti.
Palasiet Mežinieku trases pieteikumu - VIDĒJAS GRŪTĪBAS trase. Vidējas grūtības trase nozīmē, ka nepietiek ar slēpēm un vēlmi veselīgi pavadīt laiku, bet jābūt visai labām slēpošanas tehnikas iemaņām un fiziskajam līmenim. Paskatieties trases karti Sportlat lapā. Krutākie Mežinieku nobraucieni un kāpumi iekšā. Īsti "piemērota" tautai...

pirms 9 gadiem, 2012.03.04 21:35

Mr_Laukuvecis

Komentāru 18:54:36 un 21:18:49 autori paši slēpoja?

pirms 9 gadiem, 2012.03.04 21:22

Alūksne jau vienmēr sevi ir saukusi par vietu, kur slēpošana esot cieņā... Tas nebija valsts čempionāts, bet TAUTAS slēpojums. Alūksnieši, kas ikdienā slēpo gana daudzi, gadu no gada konsekventi ignorē šo ikgadējo TAUTAS slēpojumu. Laiks uzdot jautājumu - kāpēc ?

pirms 9 gadiem, 2012.03.04 21:18

Par tautas slēpojumu "Alūksne "tas saucas tādēļ, ka notiek Alūksnē!!! Kas te nesaprotams?

pirms 9 gadiem, 2012.03.04 19:26

Par kādu kaunu iet runa? Kāds izsmiekls??? Vienkārši tikai pavāvuļot! Tad jau jebkurā sporta vai kultūras pasākumā kur figurē Alūksnes nosaukums jāstartē tikai alūksniešiem. Ne visiem patīk slēpošana!

pirms 9 gadiem, 2012.03.04 19:07

Kauns Alūksnes novadam, kuru pārstāvēja TIKAI 17 slēpotāji.Tas ir vienkārši izsmiekls, ja pasākumu sauc par Alūksnes tautas slēpojumu.

pirms 9 gadiem, 2012.03.04 18:54

svēta

Gribu pateikt lielo pāldies Alūksnes novada pašvaldībai ,sporta darba organizatoriem, kā arī trases apkalpošanas kungam par iespēju slēpot Mežiniekos!PĀLDIES visiem!!!

pirms 9 gadiem, 2012.03.04 16:42

Sports