Trīs čempioni 1

Beigusies Latvijas motokrosu sezona un zināmi Latvijas čempioni visās klasēs. Latvijas čempiona titulu izcīnījuši trīs mūsu motosportisti –  Samanta Josta dāmu klasē (motoklubs “Ape”), Raivis Levans “Mini MX” klasē (motoklubs “Ape”) un Jurijs Kovgers senioru klasē (“Dako-Ziemeļvidzeme”).

 S.Josta un R.Levans arī 2011.gadā kļuva par Latvijas čempioniem, bet J.Kovgers pērn saņēma sudraba medaļu. Labāko desmitniekā šosezon tikuši četri motosportisti – kvadriciklu klasē iesācējiem 8.vieta - Sandim Sproģim no Gaujienas (“Dako – Ziemeļvidzeme”), 9.vieta “Mini MX” klasē - Aināram Karro no Apes, tāpat 9.vietu “MX1” klasē ieguvis R.Levans, bet Marks Berkulis no Alūksnes “MX85” klasē, pārstāvot motoklubu “Motosports Elkšņi”, kopvērtējumā ierindojies 10.vietā.

Motokluba “Ape” vadītājs Mairis Levans laikrakstam stāsta, ka sezona motoklubam kopumā bijusi veiksmīga – gan sportistiem izdevušies labi starti, gan veiksmīgi jau 39.reizi noorganizētas sacensības “Vaidavas kauss”. “Vislielākais prieks un gandarījums ir par mūsu vienīgo dāmu klases braucēju Samantu. Viņai izdevās saglabāt čempiones titulu Latvijā un Pasaules čempionātā gūt punktus. Samanta ir pirmā sieviešu klases braucēja no Latvijas, kura Pasaules čempionātā guvusi punktus. Tos piešķir pirmajām 20 vietām. Nekādu uzstādījumu Samantai attiecībā uz Pasaules čempionātu nebija, jo viņa startēja posmos, kurp finansiāli varēja aizdoties. Arī Raivim izdevās noturēt Latvijas čempiona titulu. Veiksmīgi sezonu uzsāka mūsu blakusvāģu braucēji - Gints Kaktiņš un Gints Harju. Diemžēl sezonas beigās G.Harju guva traumu un turpmāk nestartēja. Viņu sniegums pārsteidza daudzus,” stāsta M.Levans.

Arī pati Samanta sezonu vērtē kā veiksmīgu. “Esmu izdarījusi visu, ko biju sezonas sākumā iecerējusi. Cerēju, izdosies saglabāt Latvijas čempiones titulu, un tas arī izdevās. Jāatzīst, ka Latvijā man nav spēcīgas konkurences, tāpēc par uzvaru biju pārliecināta. Arī Pasaules čempionātā nostartēju labi. 59 dalībnieču konkurencē, kuras vispār guvušas punktus, ieņemu 39.vietu. Pasaules čempionātā ir pavisam cita atmosfēra, pat nevar saprast, vai, stājoties uz starta, uztraukums ir lielākas vai mazāks,” teic Samanta. Motosportā viņa ir vien sesto sezonu, un, kā pati saka – tas ir tikai sākums. “Motosportu pamest nedomāju. Jau tagad sākšu gatavoties jaunajai sezonai. Ja atļaus finanses, gribētos braukt visos Pasaules čempionāta posmos, šogad bija astoņi. Ja jaunajā sezonā izdotos braukt visos posmos, tad gribētos tikt pirmajā piecpadsmitniekā,” cerīgi teic sportiste.

Ne tik veiksmīga sezona, kā plānots, bija četrpadsmit gadus vecajam alūksnietim Markam Berkulim. Sportista tēvs Intars Berkulis teic, ka jau iesākuši neveiksmīgi. “Jau sezonas sākumā nesanāca ne  kvalitatīvi trenēties, ne startēt sacensībās. Nebraucām divos Latvijas čempionāta posmos un pēdējo mēnesi vispār nepiedalījāmies sacensībās. Lai gan bijām nopirkuši licenci visai Eiropas čempionāta sezonai, sanāca startēt tikai divos posmos – Lietuvā un Igaunijā. Vismaz bija vērtīga pieredze. Nākamsezon strādāsim nopietnāk. Jau ziemā gatavosimies, lai pavasarī esam labā formā,” stāsta I.Berkulis.

Arī motoklubam “Dako-Ziemeļvidzeme”, kurā apvienojušies vairāki Ziemeļvidzemes motosportisti, tostarp arī no Alūksnes un Gaujienas, ne viss izdevies, kā cerēts. Komandas menedžeris Raimonds Kalniņš atklāj, ka sezonas sākumā vadošie sportisti guva traumas un turpmākās cīņās nepiedalījās. “Alūksnietis Jurijs komandā ir kā leģenda. Viņš ir ne vien senioru klasē labākais, bet arī komandā viens no labākajiem braucējiem. Braucieni senioru klasē bija vieni no sezonas visinteresantākajiem, cīņa bija spraiga, tāpēc viegli nebija,” stāsta R.Kalniņš. Jurija dēls Kristers pārliecinoši iet tēva pēdās. Veiksmīgu sezonu aizvadījuši arī blakusvāģu braucēji gaujienieši brāļi Jegorovi un jaunais braucējs, arī gaujienietis V.Aļeksējevs. Menedžeris nenoliedz iespēju, ka jaunajā sezonā komandā startēs kāds jauns sportists no mūsu novadiem.

Nākamajai sezonai Apes motoklubam plānu vēl nav. “Vēlā rudenī satiksimies un pārrunāsim gan sezonas rezultātus, gan plānus nākamajai sezonai. Vien skaidrs ir tas, ka rīkosim “Vaidavas kausa” 40. jubilejas sacensības. Konkrēts datums šobrīd nav zināms. To pielāgosim, kad zināsim Pasaules un Eiropas čempionātu posmu datumus,” stāsta M.Levans. Viņš arī aicina motosportā iesaistīties jaunus braucējus. “Jācer, ka nākamajā sezonā no mūsu novadiem būs vairāk jauno braucēju. Aicinām gan vecākus, gan bērnus apsvērt iespēju pievienoties motosportistiem.”

Latvijas čempionāts motokrosā

“Motoklubs Ape”

Raivis Levans (Ape) – 1.vieta Mini MX, 9.vieta MX1

Samanta Josta (Alūksne) – 1.vieta dāmu klasē

Emīls Karro (Ape) – 15.vieta Mini MX

Roberts Zvejnieks (Alūksne) – 62.vieta iesācēju klasē

Gints Kaktiņš/ Gints Harju (Ape) – 17.vieta blakusvāģu klasē

Valdis Mednis (Lejasciems) – 17.vieta senioru klasē

Dzintars Mednis (Lejasciems) – 33.vieta senioru klasē

“Dako Ziemeļvidzeme”

Jurijs Kovgers (Alūksne) – 1.vieta senioru klasē

Kristers Kovgers (Alūksne) – 16.vieta MX2

Brāļi Pēteris un Jānis Jegorovi (Gaujiena, Alūksne) – 30.vieta blakusvāģu klasē

Vairis Aļeksejevs (Gaujiena, Smiltene) – 15.vieta MX1

Raimonds Kalniņš (Gaujiena, Smiltene) – 13.vieta H30

Sandis Sproģis (Gaujiena) – 8.vieta kvadriciklu klasē iesācējiem

“Motosports Elkšņi”

Marks Berkulis (Alūksne) – 10.vieta MX85

“ERAD Moto”

Ainārs Dukulis (Jaunlaicene) – 26.vieta H30

Aivars Dukulis (Jaunlaicene) – 53.vieta iesācēju klasē

“Ļitvinova motosporta klubs”

Guntis Bukalders (Jaunlaicene) – 37.vieta MX iesācēju klasē

Komentāri 1

Sports