Tuvojas ikgadējais maratona skrējiens

Jau pēc dažām dienām starts tiks dots ikgadējam Nordea Rīgas maratonam, kura devīze šogad ir „Viens skrējiens! Viena sajūta!”.

Tajā dalībnieki varēs sacensties kādā no četrām piedāvātajām distancēm: mini maratonā (5360 metri), pusmaratonā (21097 metri), maratonā (42195 metri), kā arī maratona stafetē, kur katram no četriem komandas dalībniekiem paredzēts veikt apmēram 8 – 12 kilometrus. Katras distances ātrākie skrējēji saņems naudas prēmijas un sponsoru sarūpētas balvas, uz ko atsevišķās nominācijās pretendēt varēs atraktīvākie un vizuāli pārsteidzošākie skrējēji. Lai gan potenciālie dalībnieki sacensībām aicināti pieteikties kopš pērnā gada rudens, reģistrēšanās Nordea Rīgas maratona mājas lapā www.nordearigasmaratons.lv turpināsies līdz pat sestdienai pulksten 20.00.

Jāpiebilst, ka starptautiskais maratons tiek rīkots kopš 1991.gada. Līdz šim lielākais pārstāvēto valstu skaits piedzīvots pirmajos gados, kā arī pērn, kad tajā piedalījās 35 valstu pārstāvji. Pirms trīs gadiem sacensībās tika iekļauta pusmaratona distance, kurā atzīstamus panākumus guvusi alūksniete Ilona Marhele – pērn viņa uzrādīja otro ātrāko laiku starp vairāk nekā 1000 finišējušajiem, bet gadu iepriekš kļuva par šo sacensību uzvarētāju. Tiesa, par to, kas iekļūs labāko trijniekā šogad, varēs uzzināt ne tikai maratona mājas lapā, bet arī laikrakstā „Diena”. Pirmdien, 18.maijā, tas iznāks kopā ar speciālpielikumu Maratona Diena, kurā būs publicēti visi Nordea Rīgas maratona dalībnieku rezultāti.

Sports