Ūdens motosports: Alūksnes ezerā notiks starptautiskas sacensības 6

Šīs nedēļas nogalē – 9. un 10. augustā Alūksnes ezers kļūs par mājvietu vērienīgām ūdens motosporta sacensībām, kad par godalgām cīnīsies sportisti Latvijas atklātajā čempionātā, Eiropas čempionātā JT250 un Pasaules čempionāta Formula 4-S posmā.

Sacensību rīkotāji gaida ierodamies aptuveni 200 dalībniekus no 12 pasaules valstīm. Spēcīgākajā – Formula 4-S klasē Alūksnes ezerā par posma godalgām sacentīsies vairāk kā 20 piloti no 10 valstīm. Bez trīs Latvijas pilotiem – Nikitas Lijca, Maksimiliana Tučkova un alūksnieša, komandas „Nord Ost” pārstāvja Ivo Egles, uz starta stāsies sportisti no Igaunijas, Krievijas, Polijas, Ungārijas, Itālijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas un Francijas.

Laivu klasē JT250 gaidāma sīva spēkošanās starp pilotiem no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Lietuvas un Polijas. Savukārt Latvijas atklātajā čempionātā sportisti sacentīsies 9 laivu klasēs – GT15, T550, S550, OSY400, O500, O350, FR1000, RN2000 un arī Formula 2.

Sacensību dalībnieku vidū, protams, būs arī mājinieki – Alūksnes ūdens motosporta kluba „Nord Ost” piloti – jau minētais Ivo Egle, kā arī Gints Rozenbergs, Normunds Sniķers un Raimonds Špacs.

Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents Atis Slakteris uzsver, ka šogad īpaša pateicība jāizsaka Starptautiskās Ūdens motosporta federācijas (UIM) Formulas komitejas vadītājam Giacomo Borgonovi (Itālija), kurš ar savu klātbūtni pagodinās sacensības Alūksnē.

- Ar lieliem soļiem tuvojas Latvijas atklātais čempionāts ātrumlaivām vienā no lielākajiem ezeriem Latvijā - Alūksnes ezerā. Alūksnes ezera trase ir ļoti piemērota nozīmīgu sacensību rīkošanai, ko ik gadu apliecina Starptautiskās Ūdens motosporta federācijas (UIM) uzticētās starptautiskās sacensības. Alūksne ir vieta, kur vienmēr  ir patīkami atgriezties sacensību dalībniekiem un pilsētas viesiem. Esam patiešām ļoti priecīgi un apmierināti par izrādīto Alūksnes novada pašvaldības vadības un kluba „Nord Ost” uzticību un atbalstu ikgadējo sacensību organizēšanā, - uzsver A. Slakteris.

Ūdens motosporta sacensību tradīcijām Alūksnē aizvadītajā gadā tika nosvinēta 55 gadu jubileja, tādēļ Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis ir gandarīts, ka nu jau par lielisku tradīciju ir kļuvušas starptautiska līmeņa sacensības Alūksnes ezerā, un pateicas Starptautiskajai Ūdens motosporta federācijai par uzticēšanos un sacensību rīkošanā ieguldītā darba novērtējumu.

- Šis ir labs piemērs, kā pašvaldībai, sadarbojoties ar federāciju un Alūksnes ūdens motosporta klubu „Nord Ost”, izdodas organizēt šo vērienīgo un sportistu vidū iecienīto pasākumu. Arī alūksnieši ik vasaru gaida šīs sacensības un seko līdzi to norisei, tādēļ arī šogad vērot sacensības aicinām gan vietējos iedzīvotājus, gan ciemiņus no tuvākas un tālākas apkārtnes, lai izbaudītu dabas radīto skaistumu, kas apvienots ar šo adrenalīna pilno sporta veidu, - uzsver A. Dukulis.

Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents norāda, ka ir liels gandarījums par jauniešu vēlmi aktīvi startēt atsevišķās ātrumlaivu klasēs, un uzsver, ka ar katru gadu pieaug gados jauno sportistu skaits, kas interesējas par ūdens motosportu un līdz ar to arī iegūst zināšanas par drošu atrašanos ūdenstilpņu tuvumā, pieredzi komandu darbā un savstarpējā komunikācijā un jūt atbildību par komandu un ūdens motosportu kā sporta veida attīstību.

Arī federācijas ģenerālsekretāre Ieva Tauniņa uzsver, ka Alūksnes ezerā ātrumlaivu sacensības vienmēr ir spraigas, ko apliecina dalībnieku vēlme piedalīties, atbalstītāju līdzdalība un skatītāju un līdzjutēju skaits.

- Eiropas čempionāts JT250 ātrumlaivām pierāda daiļā dzimuma dalību šajā tehniskajā sporta veidā, kas man kā Starptautiskās Ūdens motosporta federācijas Sieviešu komisijas loceklei ir jo īpaši svarīgi. Esmu lepna par meitenēm ūdens motosportā, viņu raisīto sāncensību un profesionālo veikumu, sekmējot sieviešu dalību sportā un tās attīstības tendences, - uzsver I. Tauniņa.

Sacensības sāksies sestdien, 9. augustā ar atklāšanas pasākumu pulksten 10.00 Alūksnes Pilssalā pie pašvaldības aģentūras „ALJA” ēkas, ko kuplinās deju kolektīvu un solistu priekšnesumi no Igaunijas. Jau pusstundu vēlāk sāksies oficiālie treniņbraucieni, bet pirmo startu sagaidīsim pulksten 13.00. Svētdien sacensības sāksies pulksten 10.00, bet pulksten 14.00 notiks sportistu apbalvošana.

 Pasākuma rīkošanā pašvaldība iegulda nopietnus līdzekļus, arī teritorija pēc sacensībām jāsakārto un jāuzkopj, tādēļ apmeklētājiem jārēķinās ar ieejas maksu. Ieeja sacensību norises centrā Pilssalā skatītājiem sestdien maksās 1,50 eiro, peldvietā „Vējiņš” sacīkstes varēsiet vērot, samaksājot 1 eiro, bet bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja būs bez maksas. Abās šajās vietās sacensību rīkotāji rūpēsies par to, lai skatītājiem ir pieejami gan sacīkšu rezultāti, gan ēdināšanas pakalpojumi. Protams, par velti sacensības vērot varēs no Tempļakalna, un citām vietām pussalas un muižas parka teritorijā. Savukārt svētdien ieeja gan Pilssalā, gan „Vējiņā” būs bez maksas.

Organizatori piedāvā arī kultūras programmu gan sacensību dalībniekiem, gan skatītājiem - sestdienas vakarā Pilssalas estrādē visus priecēs grupa „Musiqq”, Alūksnes mūziķi, kas apvienojušies grupā „Savējie” un muzicēs kopā ar Daini Dobelnieku un Ievu Bistrovu, kā arī DJ Aivis (Latvijas Radio 2). Ieeja uz šo atpūtas pasākumu maksās 5 eiro.

Skatītājiem jāņem vērā, ka ikvienam jārūpējas par savu un it īpaši bērnu drošību sacensību norises laikā, lai nenotiktu negadījumi un nebūtu traucēta sacensību norise. Tas nozīmē, ka skatītāji nedrīkst atrasties ūdenī sacensību laikā, kā arī tiem jāievēro sacīkšu rīkotāju norādījumi par drošību un kārtību. Tāpat jāatceras, ka skatītāji sacensību dienās Pilssalā ar savu autotransportu iebraukt nevarēs.

Sakarā ar sacensību norisi ierobežojumi būs arī tiem makšķerniekiem un atpūtniekiem, kas iekšezerā gribēs pārvietoties ar laivām – iekšezerā laivu kustība būs slēgta no pulksten 8.00 sestdienas rītā līdz sacensību noslēgumam – aptuveni 16.00 svētdienā.

Sacensības rīko Latvijas Ūdens motosporta federācija, Alūksnes novada pašvaldība un ūdens motosporta klubs „Nord Ost”.

Komentāri 6

EEE

Tas nozīmē, ka nedrīkst atrasties ezera ūdenī sacensību laikā... pat Šūpalās?

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 12:41

tors

Sacensību vietā t.i. iekšezerā līdz pat līkajam bērzam ieskaitot, šūpalās droši...

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 15:27

ss

Viens otrs Nord Ost pilots jau esot pārpirkts ..

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 14:21

Dana

tas nozīmē , ka būs kārtējais bullshits! cilvēki ,kad beigsiet ākstīties !!!???

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 15:29

Antons

Es ar biju pārsteigts kad ieraudzīju ka mūsu vecmeistars startē zem UPB Energy Liepāja ???

http://www.lumsf.lv/lv/rezultati/3975/

pirms 6 gadiem, 2014.08.06 17:19

Voldis

Starta vietas tiešraide http://aluksne.lv/camera2.php

pirms 6 gadiem, 2014.08.09 08:41

Sports