Ūdens motosports: mērķē uz trijnieku starptautiskā līmenī 5

Startējot JT-250 laivu klasē, alūksnietis Ivo Egle par panākumiem nevarēja sūdzēties. Jauniešu konkurencē gūtas neskaitāmas uzvaras, kas gadu no gada spodrināja Alūksnes ūdens motosporta kluba "Nord Ost" vārdu. Pirms pāris gadiem objektīvu iemeslu dēļ nācās pāriet uz starptautisko "Formulas 4" jeb F4S laivu klasi. "JT-250 laivu klasi likvidēja. Pat tad, ja viņa vēl pastāvētu, nevarētu tur piedalīties, jo esmu izaudzis no jauniešu vecuma," puisis skaidro. Lai gan panākumi nebija tūlītēji, beidzot Ivo var teikt, ka ir "ieskrējies". Uzsākot trešo sezonu F4S laivu klasē, viņš pāris mēnešu laikā jau nopelnījis četrus kausus. Pirmais izcīnīts Pasaules čempionāta posmā, divi nākamie - "ADAC" čempionātā Vācijā, bet trešais - nupat notikušajā Latvijas atklātā čempionāta ūdens motosportā pirmajā posmā.

Uz vietas trūkst konkurences "Sezona iesākusies samērā veiksmīgi," vērtē Ivo, salīdzinot ar iepriekšējiem diviem gadiem. Pirmajā sezonā viņš startējis abās laivu klasēs vienlaicīgi - gan JT-250, gan F4S. Par pirmajām nozīmīgajām sacensībām kļuva Pasaules čempionāts Ungārijā, kur Ivo sacentās abās laivu klasēs. Pērn viņš visu uzmanību veltījis jaunajai laivu klasei. Ieguldītais darbs vainagojies ar pirmajiem panākumiem - 6.vietu Pasaules čempionāta kopvērtējumā. "Tas man bija ļoti augsts sasniegums. Pirmkārt, biju "jauniņais", bet, otrkārt - nav vairs konkurences treniņos. Kad startēju JT-250 laivu klasē, trenējos kopā ar Dāvi Kaminski. Tas treniņiem piešķīra asumu. Tagad esmu viens pats," atzīst Ivo. Bez viņa "Nord Ost" šosezon pārstāv vēl četri sportisti - Reinis Musts, Gints Rozenbergs, Raimonds Špacs (S-550 laivu klase) un Normunds Sniķeris (RN-2000 laivu klase).

Tā kā Ivo šobrīd mācās Rīgā, kopīgi treniņi nesanāk. Tiesa, pat tad, ja visi trenētos vienkopus, konkurences garša izpaliktu. Tieši konkurences trūkuma dēļ uz sacensībām galvenokārt nākas braukt ārpus Latvijas. "Latvijā esam tikai divi. Eiropā - vairāk nekā 20," piebilst jaunietis.

Starp svarīgākajām šīs sezonas sacensībām viņš min Pasaules čempionāta posmus, kas notiks Vācijā, Polijā, Francijā un Norvēģijā. Šo valstu pārstāvji tiek minēti starp spēcīgākajiem konkurentiem, taču pamazām Ivo sāk viņiem pietuvoties.

"Šajā laivu klasē konkurence ir ļoti spēcīga. Ja gribi būt pirmais, tad jāiegulda pamatīgs darbs," secina Ivo.

Ņem līdzi skābekļa baloniņu

F4S atšķiras no jauniešu laivu klases ar lielāku ātrumu un risku. "Neteikšu, ka šajā laivu klasē bieži notiek avārijas, bet, ja gadās, tad tās ir nopietnākas. Ja divas laivas saskaras viena ar otru, tad neko vairs nevari izdarīt - automātiski uzlido gaisā. Ne velti mūs pirms sacensībām piesprādzē un līdzi tiek ņemts skābekļa baloniņš. Vienkārši, ja sanāk apgāzties ar šo laivu, tad tev vispirms ir jānoņem stūre, jāatsprādzējas un tad vēl kādas 15 sekundes jāpagaida, pirms vari izpeldēt virspusē. Pretējā gadījumā sekas var būt letālas," iepazīstina Ivo.

Šajā laivu klasē viņu piesaista arī attieksme Eiropas līmenī. Piemēram, braucot uz Vācijas sacensībām, sportistiem tiek apmaksāts ceļš, kā arī piešķirtas iespaidīgas naudas balvas. Sacensībās Vācijā Ivo pavadīs arī Līgosvētkus, jo šajā nedēļas nogalē notiek nacionālā čempionāta posms.

Šajā sezonā viņa mērķis ir iekļūt Pasaules čempionāta kopvērtējuma trijniekā. Ivo konkurētspēju apliecina "ADAC" čempionātā Vācijā parādītais sniegums - šobrīd viņš ieņem 2.vietu kopvērtējumā no gandrīz 20 sportistiem.

Ivo saka paldies Alūksnes novada domes priekšsēdētājam Aivaram Fominam un pašvaldības aģentūras "Alja" darbiniekiem, kas rada iespēju sagatavoties sezonai Alūksnes ezerā. "Paldies, protams, visiem, kas tur par mani īkšķus," viņš piebilst.

Komentāri 5

D.

Ivo, Tu esi malacis! :)
Vienmēr esmu ticējusi Taviem spēkiem un ticēšu! :)

pirms 8 gadiem, 2012.06.28 14:21

hi

Vienīgais ko spēj iedot alūksnieši,tas ir atļaujai pabraukt pa ezeru! Ar labi...

pirms 8 gadiem, 2012.06.25 15:46

G_arais

Sīkais...!!! Es tač teicu ka tu sasnieigsi,to ku Tu esi iedomājis!!!
Īkšķi tiek turēti" forever"

pirms 8 gadiem, 2012.06.25 13:28

Sports