Uz Alūksni pošas apmēram 90 sportistu

Līdz ikgadējām ūdens motosporta sacensībām Alūksnes ezerā atlikušas vien pāris nedēļas. Līdztekus iepriekšējos gados notikušajiem Latvijas un Eiropas čempionātu posmiem, šoreiz sportistiem pievienosies arī Baltijas čempionāta dalībnieki, kopskaitā veidojot vairāk nekā 90 ūdens motosportistu kuplu pulku.

Sacensību galvenā organizatore Iveta Kovtuņenko klāsta, ka vislielākā konkurence gaidāma tieši Baltijas un Latvijas čempionātu dalībnieku vidū. Sazinoties ar Latvijas Ūdens motosporta federāciju, noskaidrots, ka tie pēc šā brīža aplēsēm varētu būt vismaz 80 sportisti. Savukārt Eiropas čempionātā sacentīsies apmēram 10 ūdens motosportisti, kas, lai arī skaitliskā ziņā ir krietni vien mazāk, veidos viens otram nopietnu konkurenci, dalībniekiem uz sacensībām ierodoties pat no Vācijas un Lielbritānijas.

Savs piedāvājums apmeklētājiem

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šoreiz netiks aizmirsts par paralēlo piedāvājumu sacensību apmeklētājiem. I.Kovtuņenko atklāj, ka šobrīd uzrunāti vietējo kafejnīcu pārstāvji, kā arī tiek domāts par dažādu atrakciju sarūpēšanu bērniem. Pirmās sacensību dienas, 18.jūlija, vakarā pulksten 19.00 ikviens interesents varēs doties uz Ata Auzāna Daugavpils oranžā kora koncertu Pilssalas estrādē, pēc kura plānota balle. Savukārt otras dienas izskaņā pārsteigumi gaida sacensību laureātus, kuri, kā ierasts, balvās saņems amatnieka Aivara Puzuļa koka darinājumus.

Gūst panākumus cituviet

Tiesa, kamēr Alūksnē pilnā sparā norit gatavošanās gaidāmajām sacensībām, paši ūdens motosportisti aktīvi piedalās citviet notiekošajās. Izņēmums nebija arī aizvadītā nedēļas nogale, kad Alūksnes Ūdens motosporta kluba „Nord Ost” pārstāvji startēja sacensībās Jūrmalā, kā arī dienu vēlāk aizvadīja pirmo posmu Igaunijas nacionālajā čempionātā. Kluba pārstāvis Armands Musts informē, ka abās sacensībās uzvaras izcīnījis JT – 250 klases dalībnieks Ivo Egle no Alūksnes. Ar labiem rezultātiem sacensības beidzās vairākiem citiem alūksniešiem: Dāvim Kaminskim (JT – 250), kuram Jūrmalas sacensībās ieguva 5.vietu, Reinim Mustam (S – 550) un Normundam Sniķerim (RN – 2000), kas attiecīgi ieguvuši 2. un 1.vietu.

Sports