Uz Latvijas III Olimpiādi plāno doties kuplākā skaitā 9

Starp šīgada nozīmīgākajiem notikumiem valsts mērogā minama Latvijas III Olimpiāde, kas laikā no 6. līdz 8.jūlijam norisināsies Liepājā. Tajā tradicionāli sacentīsies Latvijas spēcīgākie sportisti, pārstāvot gandrīz 30 dažādas disciplīnas.

Alūksnes un Apes novadu pašvaldības jau tagad sākušas apzināt iespējamos sportistus, ko varētu iekļaut delegāciju sastāvos. Ja iepriekšējā Olimpiādē, kas notika 2008.gadā, bijušo Alūksnes rajonu pārstāvēja septiņi sportisti četrās disciplīnās, tad šoreiz katra novada delegācija atsevišķi solās būt skaitliski kuplāka un daudzpusīgāka.

“Tas izdevies, pateicoties jaunajai paaudzei, kas mērķtiecīgi turpinājuši attīstīties un pilnveidot savu meistarību,” skaidro Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris. Viņš atklāj, ka Latvijas Olimpiāde veidota pēc pasaules Olimpisko spēļu programmas principiem. Līdz ar to, tajā nav iekļauti vasaras sporta veidi, kas Latvijā kļuvuši populāri, bet kas nav starp Olimpisko spēļu disciplīnām.

Alūksnieši varētu būt pārstāvēti sešos sporta veidos: basketbolā, džudo, galda tenisā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā un vieglatlētikā. “Šoreiz būs ļoti strikti kopvērtējuma nosacījumi. Pat tad, ja sportists būs iekļuvis labāko sešiniekā, komandu vērtējumā skaitīs tikai iegūtās medaļas,” norāda V.Veļķeris. Šī iemesla dēļ akcents vairs netiek likts uz kvantitāti, bet gan kvalitāti, izvērtējot sportistu iespējas tikt pie medaļām.

Apes novada sporta darba organizators Juris Ozoliņš atklāj, ka šobrīd tiek plānota dalība divās disciplīnās – pludmales volejbolā un vieglatlētikā. “Esam vienojušies jau ar atsevišķiem sportistiem, ka viņi varētu startēt zem Apes novada karoga, bet nav teikts, ka tie būs vienīgie,” viņš saka.

Komentāri 9

to - vieglais

Iekšas volejbls un pludmales volejbols ir divas, ļoti dažādas lietas, lai zālē trennētos pudmales volejbolam. Tomēr Latvijā ir uz 1 rokas pirkstiem saskaitāmi pāri, kas nopietni trennējas tikai pludmales volejbolam. ir ko padomāt.

pirms 9 gadiem, 2012.01.07 20:05

VEROTAJ- kurs ir teicis,ka vins nestartes??? beidz di*st lieki te..

pirms 9 gadiem, 2012.01.07 02:23

vērotājs

Kur Apes novada airētājs Cīrulis,kuram dome katru gadu piešķir daudzus simtus latu,lai varētu piedalīties starptautiskās sacensībās?Varbūt varētu pārstāvēt savu novadu Latvijas Olimpiādē,ja prot prasīt naudu domei?

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 16:19

Tur jau tā lieta,ka nevar novērtēt,cik labi volejbolu spēlē Apē,jo Apē notikušā turnīrā Apes komandas nepiedalījās.

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 15:16

Lūsis

Skauģi un citi intrigu vērpēji,varbūt pietiks kasīties klāt Apei un tās zālei, kad mēs trenējāmies vecajā zālē pirms pāris gadiem,tad runāja cik viss nolaists un neatbilstošs standartiem.
Atradušies eksperti,kuri paši uz sporta zāli atnāk labi ja reizi 3 mēnešos un tad vēl tikai kādu spēli paskatīties!
p.s. Apē nemaz slikti volejbolu nespēlē!

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 14:25

vieglais

Jautājums jau nav par to,kurā novadā tas volejbola līmenis augstāks,bet gan par to,ka jaunajā sporta kompleksā nenotiek plānveidīgi treniņi,bet uz tādu nopietnu pasākumu kā Latvijas Olimpiāde gatavojas braukt.

pirms 9 gadiem, 2012.01.05 23:17

Smagi mums ar vieglatlētiem-nav kas ar viņiem darbojās.....

pirms 9 gadiem, 2012.01.05 14:45

Vieglais, Tev informācijai. Apes novadā ietilpst arī Gaujiena, Trapene..... Un šīs komandas , cik redzēts ,tos pašus Alūksnes novada volejbola"specus"' uzvar stipri bieži.Tā kā jāpadomā vēl ,kur voļa līmenis ir augstāks- Apes vai Alūksnes novadā ? Piekrīti ?

pirms 9 gadiem, 2012.01.05 13:36

vieglais

Tas labi,ka par šo jautājumu domā jau tagad.Pārsteidz Apes novada sporta dzīves vadītāja teiktais par startēšanu pludmales volejbolā.vakar bija raksts,ka nupat Apē turnīrā pat nebija Apes komandas,un no komentāriem izriet,ka volejbolā neviens nopietni netrenējas.Te,pēkšņi,Latvijas Olimpiāde.Vai tur startēs pats Ozoliņš,vai tie sporta skolotāji,kuri parasti uzvar Apes novada slēgtajā čempionātā?Latvijas Olimpiāde nav bijušā rajona kolhozu sporta spēles,tur tomēr jābūt līmenī,ko pareizi norāda kolēģis Veļkeris.

pirms 9 gadiem, 2012.01.05 11:37

Sports