Uzsāk gatavošanos Latvijas II Ziemas Olimpiādei

Lai gan par šāgada lielāko sporta notikumu kļūs Olimpiskās spēles Vankūverā, Kanādā, neilgi pēc to beigām gaidāma Latvijas ziemas olimpiāde, kas notiks jau otro reizi un par kuras norises vietu atkārtoti izvēlēta Sigulda.

Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris informē, ka Latvijas  ziemas olimpiāde paredzēta laikā no 5. līdz 7.martam. Kaut gan līdz tās norisei atlikuši vēl nepilni divi mēneši, jau šobrīd tiek komplektēts Alūksnes novada komandas sastāvs, kura dalībnieki mērosies spēkiem distanču slēpošanā, biatlonā un bobslejā.

Distanču slēpošanā plānots pieteikt septiņus sportistus: Krišjāni Meirānu, Oskaru Muižnieku, Juri Priedi, Gintu Rozenbergu, Jāni Ģērmani, Rasmu Rudzīti un Žannu Juškāni, bet par komandas treneri izvēlēts Sergejs Sverčkovs. Savukārt kā kandidāti startiem biatlona sacensībās uzrunāti Kristaps Lībietis, Andrejs Rastorgujevs un Jānis Pleikšnis, kuru komandas treneris būs Intars Berkulis. Bobsleja komandā Alūksnes novadu pārstāvēs Intars Dambis, lai gan, kā norāda pašvaldības sporta darba organizators, alūksnieša dalība Latvijas ziemas olimpiādē noteikti notiks sadarbībā ar citiem novadiem.

V.Veļķeris uzsver, ka šie ir Alūksnes novada komandas kandidāti, kuru sastāvs varētu mainīties atkarībā no sportistu vēlmes piedalīties sacensībās un viņu sagatavotības līmeņa. „Lai gan Latvijas olimpiāde ir nozīmīgs pasākums, šeit galvenais ir ne tik daudz komandas lielums, cik aizvesto sportistu iespējas cīnīties par medaļām un uzrādīt augstus rezultātus,” saka V.Veļķeris. No visiem sportistiem lielākās bažas saistītas ar A.Rastorgujevu un Ž.Juškāni, kuriem olimpiādes laikā paredzēti starti Otepē (Igaunija) plānotajā Eiropas U – 26 čempionātā biatlonā. Tāpat šobrīd tiek spriests par kopējiem komandas tērpiem, ar kuriem sportisti dosies parādē un kas viņus atšķirs uz citu novadu delegāciju fona.

Sports