Uzstāda dalībnieku skaita rekordu

Galveno balvu Alūksnes posmā izcīna siguldieši

Vakar vakarā (23.augustā) Pilssalas stadionā notika biedrības "Streetbasket" organizētās "Ghetto Basket" Latvijas tūres Alūksnes posms. Sacensībās piedalījās 37 komandas, kas ir līdz šim lielākais dalībnieku skaits, kāds bijis reģionālajos posmos. Vairāk foto šeit.

Pirmdienas vakarā Pilssalas stadionā notika biedrības "Streetbasket" organizētās "Ghetto Basket" Latvijas tūres Alūksnes posms. Sacensībās piedalījās 37 komandas, kas ir līdz šim lielākais dalībnieku skaits, kāds bijis reģionālajos posmos. "Tik lielu atsaucību no Alūksnes nebijām gaidījuši. Parasti reģionu pilsētās ir apmēram 20 komandas. Alūksne tādā ziņā ļoti pārsteidza. Tas nozīmē, ka sadarbību turpināsim arī nākamajā gadā," atzīst biedrības "Streetbasket" pārstāve Zane Neilande. Viņa informē, ka komandas sacentās trīs dažādās grupās: zēni jeb 1995.gadā un vēlāk dzimušie (9 komandas), vīrieši jeb 1994.gadā un agrāk dzimušie (20 komandas), kā arī sievietes (8 komandas).

Sieviešu grupā uzvaru izcīnīja igauņu komanda, atstājot aiz sevis pašmāju basketbolistes: komandas "Gacho" (Žanete Tomsone, Karīna Kica, Elīna Karaseva, Kristiāna Oto) un "Preilenes" (Sindija Iesalniece, Monta Sondore, Jana Volcīte). Zēnu grupā 1.vietu ieguva komanda "Divarpus vīri" (Ričards Kolāts, Mairis Gailums, Rihards Actiņš, Ričards Iļčukovs) no Madonas, 2.vietu - "Big Boys" no Igaunijas, 3.vietu - "Hot Souces" (Ervīns Ivanovs, Roberts Liepiņš, Artūrs Rudzītis) no Gulbenes.

Vissīvākā konkurence bija vīru grupā, kurā sacentās 20 komandas. Labākā no tām ieguva ceļazīmi uz finālturnīru Rīgā, kur septembra beigās tiksies visu "Ghetto Basket" 60 posmu uzvarētāji, lai izspēlētu turnīra galveno balvu - Nacionālās Basketbola asociācijas latviešu basketbolista Andra Biedriņa dāvāto ceļojumu čempionu kvartetam uz nākamās sezonas spēli Ņujorkā.

Pie iespējas sacensties Rīgas finālturnīrā tika Siguldas komanda "Ēvaldam neviens nezvana" (Raimonds Rudzājs, Artūrs Lielpēteris, Jānis Smilga, Ilmārs Cīrulis). Tikai nedaudz līdz posma galvenajai balvai pietrūka pašmāju komandām - "Man pie ceha" (Matīss Mežulis, Kaspars Paegle, Jānis Kliests) un "Ape" (Artūrs Škute, Andris Purakalns, Kārlis Latiks), kas attiecīgi ieņēma 2. un 3.vietu.

Sports