Uzvar pusmaratonā Valmierā 1

Svētdien Valmierā norisinājās viens no lielākajiem skriešanas pasākumiem Baltijas valstīs “Sportlat Valmieras maratons”, kas vienlaikus bija arī skriešanas seriāla “Skrien Latvija” piektais posms. 

Alūksnes vieglatlēte Ilona Marhele pusmaratona distancē sieviešu konkurencē uzrādīja labāko rezultātu un ieguva zelta medaļu. Viņa 21 kilometru garo distanci veica 1 stundā 25 minūtēs 54 sekundēs. Veiksmīgas sacensības aizvadīja arī jaunannietis Raimonds Siliņš. Pusmaratona distanci viņš noskrēja 1 stundā 18 minūtēs 13 sekundēs, V30 grupā ierindojoties 3.vietā. Pusmaratona distancē devās arī Atis Kalējs un Ivars Fērmanis. Startējot V40 grupā viņi attiecīgi ieguva 18. vietu un 29.vietu.

“Nike” tautas skrējiena trasē devās ne vien sportisti, bet arī iesācēji. V2 klasē mūsu novadus pārstāvēja trīs jaunieši – gaujienietis Oskars Laucis un alūksnieši Ardis Tukišs un Jānis Veļķeris. Skrienot 5,8 kilometrus, labāko laiku starp mūsējiem uzrādīja O.Laucis, kurš savā vecumā grupā ieguva 6.vietu, bet kopvērtējumā - 13.vietu. A.Tukišs un J.Veļķeris grupā attiecīgi ieguva 13. un 27.vietu. V3 grupā Ainim Liepam - 65.vieta, Kristapam Pilskalnam - 76.vieta. V5 grupā 8.vieta - Uldim Vērdiņam, Miervaldim Jāņakalnam - 15.vieta. S3 grupā 82. un 83.vietā - alūksnietes Kristella Adele Līviņa un Jūlija Hatilova, 219.vietā – Zanda Vērdiņa. V1 grupā 101.vieta - gaujienietim Uvim Klempneram, bet bērnu distancē 11.vieta - Eltonam Čakam no Ilzenes. Nūjošanas pārgājienā, pārstāvot Apes novada Gaujienu, piedalījās Kārlis Levics, Gita Bauska, Zinta Klempnere un Ieva Zariņa. Viņi attiecīgi ieguva 12., 13., 22. un 32.vietu.

Priecīgi par panākumiem Valmieras skrējienā ir R.Siliņš un O.Laucis. Abi sportisti atzīst, ka Valmieras trase nav viegla, jo jāskrien gan kalnā, gan lejā. Kā pozitīvo viņi min lielos atbalstītāju pūļus, kuru gaviles palīdzējušas sasniegt finiša taisni.  Jaunajam talantam O.Laucim šīs bija otrās nopietnās sacensības. Maijā jaunietis kvalificējās Latvijas III olimpiādei Liepājā, diemžēl veselības problēmas neļāva olimpiādes skrējienā sasniegt finišu.  “Ilgi biju izvēles priekšā – skriet vai spēlēt futbolu. Esmu nolēmis pievērsties skriešanai, un trenera Ilgvara Vaska treniņa programma ļāva Valmierā uzrādīt augstu rezultātu,” klāsta jaunietis.

Komentāri 1

nu Ilončiks malacis, lai veicās ar panākumiem nākotnē :))))

pirms 8 gadiem, 2012.09.19 17:15

Sports