Uzvaru Alūksnes un Apes novadu hokeja čempionātā izcīna alūksnieši 17

čempionātu hokejā. Par jaunajiem čempioniem kļuva hokeja kluba (HK) “Alūksne” komanda, kas finālā atņēma titulu iepriekšējā gada uzvarētājiem no HK “Ape”.

Lai gan regulārajā turnīrā HK “Alūksne” piekāpās HK “Ape” ar 3:6, izšķirošajā spēlē uzvara izcīnīta ar 4:1 (1:0; 2:1; 1:0). Vārtus HK “Alūksne” labā guva Kristaps Leitis, Dainis Sakalausks, Ilmārs Rezakovs un Arvis Makars. Vienīgos vārtus HK “Ape” labā guva Roberts Kaktiņš.

“Pirmajā spēlē pret HK “Ape” mums nebija īstā vārtsarga. Nācās pieaicināt no malas citu vārtsargu, kurš vispār nebija trenējies,” atšķirīgo iznākumu skaidro HK “Alūksne” komandas kapteinis I.Rezakovs. Viņš atklāj, ka savu lomu nospēlējuši daudzie treniņi un pieļauto kļūdu analizēšana. Pozitīvi tiek novērtēta iespēja finālu aizvadīt Vidzemes Olimpiskajā centrā. “Āra laukumiem ir grumbuļains ledus, kura dēļ visādi var gadīties – var pārlekt ripa, vari aizķerties un paklupt. Šoreiz ledus bija daudz kvalitatīvāks, tāpēc varējām koncentrēties tikai uz savu meistarību,” atzīst I.Rezakovs.

Sāpīgs finālā piedzīvotais zaudējums izvērties HK “Ape” komandai. “Šī ir pirmā reize pēdējo trīs gadu laikā, kad zaudējam kādā no vietējo sacensību spēlēm,” norāda komandas kapteinis Rimants Krievāns. Daļa spēlētāju piedalījušies Alūksnes novada basketbola čempionātā, bet citi devušies uz ledus kā Vidzemes atklātā čempionāta hokejā spēlētāji. “Iespējams, līdz vakaram spēlētāji jau bija noguruši. Nebijām visi optimālajā formā, tāpēc arī zaudējām,” viņš saka. Komandai par labu nav nākusi izvēlētā fināla vieta. “Zināju, ka alūksniešiem būs priekšrocība uz kvalitatīva ledus. Viņu spēlētāji tomēr vairāk uz tāda spēlējuši, tāpēc tas viņiem bija pluss,” spriež R.Krievāns.

Pirmo reizi ledus hallē spēlēja 3.vietas ieguvēji – Malienas “Vilki”, kas ar 3:1 uzveica “Vecmeistarus” (2:1; 1:1; 0:0). Šajā spēlē vārtus Malienas “Vilku” komandā guva Aivars Berkolds (2) un Edgars Vancāns, bet “Vecmeistaros” – Kaspars Apšs. Komandas kapteinis Ivis Cinglers neslēpj, ka šogad čempionāta iznākums sagādājis vēl nebijušas emocijas: pirmkārt, komanda no pēdējās vietas regulārajā turnīrā aizcīnījusies līdz medaļām; otrkārt, gandrīz visiem komandas spēlētājiem šī bija pirmā reize, spēlējot uz tik kvalitatīva ledus. “Puišu sajūsma bija neaprakstāma. Beidzot viņi tika pie iespējas parādīt visu, uz ko ir spējīgi,” viņš saka.

Jautāti par čempionātu kopumā, visi trīs medaļnieki to uzskata par izdevušos. “Var just, ka spēlētāju līmenis ir krietni augstāks. Spēle kļuvusi meistarīgāka un kvalitatīvāka, kas sagādā prieku ne vien pašiem spēlētājiem, bet arī skatītājiem,” pauž I.Rezakovs. Viņš to skaidro ar komandu sastāviem, kuros arvien lielākās proporcijās ir reģionālo turnīru dalībnieki.

Tam piekrīt arī abu hokeja klubu vadītāji – HK “Alūksne” vadītājs Gints Teterovskis un HK “Ape” vadītājs Andis Pops, kas turnīru organizēja sadarbībā ar abu novadu pašvaldībām. “Ja neskaita laika apstākļus, kas kopējo ainu pabojāja, kopumā ar čemionātu varam būt apmierināti,” uzskata A.Pops. Savukārt G.Teterovskis uzteic fināla augsto servisu, kas ļāva nodrošināt sacensība izskaņai atbilstošus apstākļus, sākot no neitrāliem tiesnešiem līdz pat komentētājiem. “Tas ir līmenis, uz kādu mums būtu jātiecas abos novados – gan runājot par sacensību apstākļiem, gan organizāciju un pašām spēlēm,” viņš saka.

Vairāk foto šeit

Komentāri 17

Pirms ēd nomazgā rokas, pirms spēlē pdomā vai tīriji ledu, gaidam svā pulkā.... paldies

pirms 9 gadiem, 2012.03.08 13:35

Ledus

Es esmu tīrs un pat uzliets nākiet spēlēt kaut šodien uzreiz...

pirms 9 gadiem, 2012.03.08 13:33

sods

tikai tāpēc ka daži uzmeta savu komandu atrodas konkrētā vietā nu tas ir pēdējā...

pirms 9 gadiem, 2012.03.08 13:31

To - Ripa

Pareizi saki īsti džeki spēlē savā čempī nevis skatās un brīnās kā Dinamo lāga nespēklē, bet šitie čaļi trenējas, organizācija varētu būt labāka, bet čempis tikai trešais viss būs OK....

pirms 9 gadiem, 2012.03.08 13:29

Ripa

Līmenis ir uz ko tiekties par organizēšanu.... Salasās fināla diena hokejisti ,kas nav pieteikumā nospēlē lai tikai notiktu fināli. Jo ledus pasūtīts "ekskluzīvā "laikā,kad kārtīgi hokejisti skatās Dinamo spēles un mācās kā jāspēlē....

pirms 9 gadiem, 2012.03.08 12:45

To-???

Viss ir pareizi pateikts. Notiek slavinasana ne pa jokam. It ka citu nemaz nebutu ko rakstit ka tikai par so HK. Nolikums ir viens bet vai nu kungiem rakstits. Kur tad tas otras speles? Redzes jau ka sie jaunie cempioni nakosgad speles.Tendenciozs raksts nevis par sportu, bet gan nodziedata slavas dziesma.Man patik sis vizijas, kuras te nepartraukti tiek pasniegtas, par halli un citiem priekiem. Ja jau laukums nav notuirits tad ko runat par parejo.

pirms 9 gadiem, 2012.03.08 12:15

Dzintars Salaks

Viss ir bumbās, lielu organizāciju te nevajag vajag tikai spēlēt, šad tad atnākt laukumu notīrīt,lāpstas pozitīvais tvēriens nostiprina nūjas lielisku pielietošanu spēle, nedaudz atliek pamācīties normāli slidot vai tad ne tā? Čempionāts ir atklāts, nedomājat ka sāksies ļoti lieli ierobežojumi kaut no KHL un NHL, jau visās citās jomās ir viss sakārtots tā ka nav kur pakustēt, nākošgad lielāku komandu dalībnieku skaitu hokejs slīd.... Izvēlaties komandu līderus un sākat veidot komandas laipni aicināti visi šī sporta veida cienītāji. Un tas ka pasakam to ka gribam Halli nav sevis slavināšana ar tādu domu šeit ir arī viss sākts. Paldies par sapratni.

pirms 9 gadiem, 2012.03.08 11:50

???.

Līmenis ir augstāks čali no Smiltenes,Olaines, Gulbenes, Rīgas amatieru līgas spēlētājs..... Bet kaut kāds nolikums cerams bija šim turniram? Tie kas spēlēja ar viņiem laimīgi ,bet vai priecīgi ir pretinieki....Organizācija pavājā līmeni ,sevi nevajadzētu pārslavēt....Nākošgad vajadzētu ievest kārtību!!!!!

pirms 9 gadiem, 2012.03.08 10:34

tak alīkstē vēl līdz maijam varērs spēlēt,kā jau parasti.

pirms 9 gadiem, 2012.03.07 13:13

??

Nolikuma jau teikts, ka izspeles finala pa 2 spelem? Seit tikai viena spele. Kaut kas neiet kopa

pirms 9 gadiem, 2012.03.07 08:44

viesulis

Apē nedaudz vieglprātīga attieksme-ar to ,ka sanāks,kas varēs,vairs nepietiek-tomēr jātrenējas.Kamēr sals varētu vēl kādus mačus sarīkot,lai ir iespēja revanšam.

pirms 9 gadiem, 2012.03.07 08:04

06.03.2012. 17:52:46

Nešaubies! tas būs un vēl kāds!

pirms 9 gadiem, 2012.03.07 01:11

!!!!

URRĀ Malienas Vilkiem!!! Ivis malacis un pārējie tāpat!

pirms 9 gadiem, 2012.03.06 18:31

un kad tad būs iepriekšējā rakstu sērijā minētais Imja Kauss

pirms 9 gadiem, 2012.03.06 17:52

Sports