V.Kazainis gūst nozīmīgākos panākumus sezonā

Sestdien notikušajā Cēsu velomaratonā Alūksnes novadu pārstāvēja ilzenietis Viesturs Kazainis. Startējot 1964.gadā un agrāk dzimušo grupā, viņš uzrādīja ātrāko laiku, kļūstot par 1.vietas ieguvēju.

Ilzenietis atzīst, ka šī ir viņa pirmā lielā uzvara sezonā, ko nozīmīgu padara ne tikai kuplā konkurence, bet arī distances garums – apmēram 50 kilometri. Gandarīts V.Kazainis ir arī par iepriekšējā nedēļā gūtajiem panākumiem, startējot Lejasciemā notikušajā „Šķūnenieku kausā”. Sacensībās tika piedāvātas vairākas disciplīnas: riteņbraukšana, kalnu velosipēdi, triatlons un futbols. Ilzenietis startēja visās no minētajām, izņemot futbolu. Riteņbraukšanā viņš savā grupā izcīnīja uzvaru, kopvērtējumā iegūstot 16.vietu no gandrīz 150 dalībniekiem. Kalnu divriteņu sacensībās viņš iekļuvis labāko sešiniekā, bet triatlonā, kur bez riteņbraukšanas iekļauta peldēšana un skriešana, uzrādīts otrais ātrākais laiks.

Jāpiebilst, ka „Šķūnenieku kausa” riteņbraukšanas disciplīnā startēja vairāki citi Alūksnes novada pārstāvji. Sieviešu konkurencē sacentās Alise Kazaine (5.vieta TS1 grupā), Beāte Kazaine (1.vieta CS3 grupā), Santa Kazaine (1.vieta TS3 grupā) un Inese Žīgure (5.vieta TS4 grupā), no kurām pēdējās trīs iekļuvušas dalībnieku kopvērtējuma labāko desmitniekā. Savukārt vīriešu konkurencē distancē devās Rolands Zarītis (7.vieta TV2 grupā) un Reinis Markss, kurš SV3 grupā ieguva 3.vietu, bet dalībnieku kopvērtējumā – augsto 4.vietu. Tajā pašā dienā notikušajās kalnu divriteņu sacensībās bez V.Kazaiņa piedalījās vien R.Zarītis un S.Kazaine, kuri savās grupās ieguva attiecīgi 6. un 1.vietu.

Sports