Valsts svētkos mudina visā pasaulē izskriet Latvijas kontūru

Latvijas Institūts (LI) un biedrība "VSK Noskrien" aicina ikvienu 5.maijā piedalīties Latvijas atpazīstamības pasaulē kampaņā, izejot vai izskrienot Latvijas kontūru, aģentūru LETA informēja LI.

Lai piedalītos kampaņā, ikviens aicināts izmantot jau sagatavotos maršrutus, kas atrodami portāla "latvia.eu", vai arī, izmantojot skrējēju iecienītās aplikācijas, izveidot savu maršrutu Latvijas kontūras formā kādā no pasaules pilsētām un arī Latvijā. Pēc skrējiena vai maršruta izstaigāšanas dalībnieki aicināti dalīties ar fotogrāfijām un maršrutu kartes ievietot sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi "#izskrienLatviju" un pavadošo tekstu svešvalodā, ka šis piedzīvojums veltīts Latvijas simtgadei.

LI skaidro, ka skrējienam nav nekādas noteiktas kilometrāžas, proti, kontūru var izskriet, piemēram, piemājas parkā jebkurā sev tīkamā laikā, aicinot pievienoties arī darba biedrus, kaimiņus un paziņas.

LI un biedrība iniciatīvu "Izskrien Latviju pasaulē" aizsāka pērn, un akcijas ietvaros skrējieni, gājieni un riteņbraucieni notikuši jau vairāk nekā 20 valstīs un 40 pilsētās. Lai veicinātu Latvijas atpazīstamību pasaulē Latvijas simtgadē, arī šogad latviešu kopienas ārvalstīs jau plāno jaunus maršrutus, piemēram, Dubaijā, Abū Dabī un Baleāru salās.

Sports