Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasaras biatlons: Latvijas sportisti piedzīvo lielisku startu 2

Lielisku startu piedzīvoja Latvijas biatlonisti Baltijas biatlona vasaras kausa izcīņā Igaunijas pilsētā Otepē. Par Baltijas čempioniem kļuva: Andrejs Rastorgujevs, Nora Osīte, Baiba Bendika un Ingus Deksnis.

Septembra sākumā divas dienas Igaunijas pilsētā Otepē norisinājās Baltijas čempionāts Vasaras biatlonā. Sacensībās piedalījās trīs Baltijas valstis un Zviedrija, kopumā startēja vairāk nekā 110 sportisti. Citējot izlases treneru teikto, šīs sacensības bija kā svarīgs atskaites punkts, gatavojoties biatlona ziemas sezonai.

Piebilstams, gan, ka Latvijas sportisti nebija papildus gatavojušies šīm sacensībām, jo pirms tam atradās treniņnometnē Cēsīs. Tomēr, neskatoties uz to, Latvijas sportisti sasniedza teicamus rezultātus, izcīnīja čempionu godu un godalgotās vietas. Latvijas izlases treneri, Vitālijs Urbanovičs un Ilmārs Bricis pēc sacensībām pauda apmierinātību ar sportistu uzstādītajiem rezultātiem, tomēr uzsvēra to, ka vēl jāpiestrādā pie šaušanas.

Pirmajā sacensību dienā 6 kilometru sprintā labu rezultātu sasniedza Nora Osīte, savā vecuma grupā izcīnot otro vietu, tāpat veiksmīgi startēja Krista Razgale. Savukārt, 7,5 kilometru distancē sievietēm uzvarēja Baiba Bendika, savukārt vīriešu sprintā 10 kilometru distancē uzvarēja Andrejs Rastorgujevs.

Otrajā dienā norisinājās iedzīšanas sacensības, kuru ietvaros sportisti startēja pēc pirmajā dienā sasniegtajiem rezultātiem. Kā pirmā trasē devās Baiba Bendika, un pēc pirmajām divām šaušanas reizēm, kur katrā tika pielaista pa vienai kļūdai, saglabājās cerības uz pirmo vietu iedzīšanas sacensībās. Tomēr, nākošās divas šaušanas reizes nebija tik sekmīgas, katrā tika pieļautas divas kļūdas. Rezultātā, Baiba finišēja trešajā vietā, zaudējot igaunietei Olgai Poltoraņinai gandrīz divas minūtes. Kā pēc sacensībām atzīmēja Baibas treneris, Valdis Bērziņš, starts iedzīšanas braucienā ir pavisam savādāks kā parastais sprints - tas prasa no sportista ne tikai sekmīgi šaut un ātri slēpot, bet arī jāspēj tikt galā ar konkurentu tiešo tuvumu sacensību laikā. Jo vairāk Baiba startēs šādos iedzīšanas braucienos, jo būs lielāka pieredze, kas ļaus cīnīties arī par uzvaru iedzīšanas braucienos.

Sekmīgi, ar divām nullītēm pirmajā šautuvē, startu iesāka Nora Osīte. Lai gan trešajā šautuvē tika pielaista viena kļūda, tik un tā Nora bija stabilā līderu pozīcijā. Tomēr, pēdējā, ceturtā šautuve bija nesekmīga un tika pieļautas trīs kļūdas šaušanā. Taču sīvākā konkurente Nadežda Derendiajeva no Lietuvas, arī neizturēja spriedzi un šaušanā kļūdījās trīs reizes. Līdz ar to neviena nevarēja apdraudēt Noras Osītes uzvaru, un otrās vietas ieguvēja tika apdzīta par vairāk nekā divām minūtēm. Vēl šajā distancē startēja Latvijas sportiste Elīna Radziņa, kura rezultātā ierindojās 10 vietā.

Nākamajā vecuma grupā, kurā startēja trīs Latvijas sportistes, otro vietu izdevās izcīnīt Kristai Razgalei. Pirmajās trīs šautuvēs tika pielaistas pa divām kļūdām katrā, kas jau lika domāt par visai neveiksmīgu startu, tomēr pēdējā šautuvē Latvijas biatloniste nodemonstrēja lielisku spēju saņemties un Kristai izdevās sašaut visus mērķus. Šajā grupā uzvarētājas titulu ieguva Zviedrijas biatloniste Viktorija Karlssone.

Jauniešu V17 grupā 10 km distancē startēja vislielākais Latvijas sportistu skaits – deviņi. Visaugstāko – piekto vietu izdevās ieņemt Rūdim Balodim. Savukārt, Kristaps Deksnis ieņēma 9. vietu. V19 grupā, startēja septiņi Latvijas biatlonisti, visaugstāko - sesto vietu izcīnīja Ernests Loktevs.

V21 grupā, 12,5 km distancē Latvijas biatlonistiem izdevās izcīnīt godalgotās pirmās divas vietas. Par uzvarētāju ar trim pieļautām kļūdām kļuva Ingus Deksnis, savukārt, otro vietu ar piecām pieļautām kļūdām izcīnīja Vladislavs Nedaivodins. Trešajā vietā ierindojās Zviedrijas sportists Sebastians Olssons.

Ar lielu interesi gan sportisti, gan treneri un skatītāji gaidīja 12,5 km iedzīšanas braucienu vīriešiem, kur startēja Latvijas biatlona līderis - Andrejs Rastorgujevs. Andrejs nelika vilties un pārliecinoši uzvarēja iedzīšanas 12.5 km distanci, apsteidzot otrās vietas ieguvēju no Igaunijas sporta kluba Elva SUKL - Rolandu Lessingu. Stabili par trešo vietu pēc pirmajām trijām šautuvēm, kur bija sašauti visi mērķi pretendēja Daumants Lūsa. Diemžēl, divas kļūdas pēdējā šautuvē ļāva ieņemt nevis cerēto trešo, bet gan piekto vieta. Pēc sacensībām D. Lūsa atzina, ka šajās sacensībās gribējās sasniegt vairāk, un tieši šī apziņa neļāva līdz galam sakoncentrēties pēdējai šāvienu sērijai.

Pēc sacensībām Andrejs Rastorgujevs uzsvēra, ka starts Otepē bija plānots un ietilpa treniņu un sacensību plānā. Šī gada laikā piedzīvoti salīdzinoši maz startu, tāpēc plānojas dalība arī Latvijas Vasaras biatlona otrajā kārtā Madonā, kas notiks 26. un 27. septembrī. Ar slēpojumu pats sportists bija apmierināts, tomēr uzskata, ka pie šaušanas gan vēl jāpiestrādā. Lai gan jau septiņos Andrejs ar visu ģimeni izbraukuši no Alūksnes, sportista starts norisinājās vēlu, tādējādi to bija nepieciešams salīdzinoši ilgi gaidīt. Gaidīšanas procesā tika pazaudēta maksimālā koncentrēšanās startam. Ar jauno šautenes laidni, kas iegādāta ar Norvik bankas atbalstu, kā pats sportists atzina, jau ir aprasts un šodienas neprecizitātes šautuvē var uzskatīt par paša sportista kļūdām. Pēc sacensībām Andrejs paliek treniņnometnē Otepē, un plāno vēl pavadīt laiku treniņnometnēs augstkalnē pirms paša sezonas sākuma.

Komentāri 2

Svēta

Malacis,Andrejs! Ar nepacietību gaidu ziemu un Tavus startus!Veiksmi!

pirms 5 gadiem, 2015.09.09 11:51

Čečs

Malači! Man prieks par juma jaunieši... Es ar Jums lepojos. Turat buru!

pirms 5 gadiem, 2015.09.12 17:46

Sports