Veido Igaunijas – Latvijas orientēšanās līgu

Nākamā gada sākumā starts tiks dots Igaunijas – Latvijas orientēšanās līgas sacensību ciklam. Kopskaitā plānotas 20 sacensības, no kurām puse notiks Igaunijā, bet otra puse – Latvijā. Par divu Latvijā paredzēto sacensību norises vietu izvēlēts Alūksnes novads.

Orientēšanās kluba (OK) “Alūksne” vadītājs Vilnis Veļķeris informē, ka Igaunijas – Latvijas līga izveidota saistībā ar projektu, ko īsteno Latvijas un Igaunijas Orientēšanās federācijas sadarbībā ar abu valstu aktīvākajiem orientēšanās klubiem. To skaitā iekļauts arī OK “Alūksne”, kura lielākais ieguvums būs šīs līgas nodrošinātā atpazīstamība starptautiskā mērogā.

Sacensību ciklu atklās Alūksnē

Igaunijas – Latvijas orientēšanās līgas sacensību cikla atklāšana paredzēta janvāra otrajā pusē, kad notiks pirmās no kopumā 20 paredzētajām sacensībām. Starp tām ir gan tradicionālās orientēšanās sacensības, gan mazāk pazīstami orientēšanās sacensību veidi – orientēšanās slēpojot vai braucot ar velosipēdu.

Lai pārrunātu ar šīm sacensībām saistītos jautājumus un vienotos par pārējām projekta aktivitātēm, Alūksnē viesojās abu federāciju pārstāvji un projektā iesaistīto orientēšanās klubu dalībnieki. “Šobrīd jau ir zināms, ka par sacensību cikla atklāšanas vietu kļūs Alūksne, kur laikā no 22. līdz 23.janvārim notiks ziemas orientēšanās sacensības sprintā un garajā distancē,” atklāj V.Veļķeris. Sacensības tiek plānotas Pilssalā un Alūksnes ziemas sporta centra “Mežinieki” apkārtnē.

OK “Alūksne” vadītājs uzsver, ka šo sacensību rīkošana kļūs par vēl nebijušu pārbaudījumu gan kluba aktīvistiem, gan pašiem sportistiem. “Lai gan Alūksne ir bagāta ar orientēšanās sporta tradīcijām, ziemas sacensības šeit notiks pirmo reizi,” viņš saka. Šī iemesla dēļ sacensības tiks organizētas sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un orientēšanās klubu “Kāpa”, ar kuru kopā šovasar tika rīkotas starptautiskās orientēšanās sacensības “Kāpa 2010”.

Sniegs jaunas iespējas attīstīties

Alūksniešu veikums un potenciāls sacensību rīkošanā ņemts vērā, izvēloties arī vasaras sacensību norises vietas. Tām par pamatu nolemts ņemt jau esošās sacensības, starp kurām iekļautas arī starptautiskās orientēšanās sacensības “Malienas kauss”. V.Veļķeris stāsta, ka šīm sacensībām nākamā gada vasarā apritēs 30 gadi. Iekļaušana Igaunijas – Latvijas orientēšanās līgas sacensību ciklā tām sniegs jaunas iespējas attīstīties, piesaistot vēl plašāku un daudzpusīgāku dalībnieku loku, nekā līdz šim. “Tāds ir arī šīs līgas izveides mērķis. Attīstīt jau esošās sacensības ar jauniem elementiem, tādējādi piesaistot plašāku dalībnieku pulku un nodrošinot šo sacensību dzīvotspēju ilgākā laika periodā,” uzsver V.Veļķeris.

Sports