Veiksmīgākie starti – jaunajiem

Rīt ar sprinta distancēm sievietēm un vīriešiem Itālijas biatlona centrā Antholcā sāksies sestais posms Pasaules kausa izcīņā biatlonā. No alūksniešiem šajā disciplīnā plāno startēt Gints Rozenbergs un Jānis Pleikšnis.

Pēdējais no viņiem startus aizvadījis arī iepriekšējā Pasaules kausa izcīņas posmā, kas norisinājās Rūpoldingā (Vācija). Sacensībās sākās ar stafešu cīņām, kur J.Pleikšnis startēja vienā komandā ar Ilmāru Brici, Edgaru Piksonu un Kasparu Dumbri. Alūksnietis 7,5 kilometrus garajā distancē devās kā pēdējā etapa veicējs, noturot komandu tādā pašā pozīcijā, kādā stafete tika nodota pēc trešā posma, proti, 17.vietā.  Savukārt, startējot pāris dienas vēlāk notikušajā sprinta distancē, J.Pleikšnis ierindojās 90.vietā no 120 finišējušajiem, tādējādi nekvalificējoties nākamajā dienā plānotajām iedzīšanas sacensībām.

Augstākas pozīcijas sprinta un iedzīšanas disciplīnās uzrādīja jaunie biatlonisti Aleksandrs Sverčkovs, Oskars Muižnieks un Juris Priede, kuri aizvadītajā nedēļas nogalē pārstāvēja Latviju IBU kausa izcīņas piektajā posmā Čehijā. Labākos rezultātus sprintā uzrādīja A.Sverčkovs un O.Muižnieks, kuri attiecīgi ierindojās 43. un 53.pozīcijā no 117 finišējušajiem. Šie rezultāti abiem jauniešiem ļāva kvalificēties iedzīšanas sacensībām. Tajās A.Sverčkovs uzrādīja par vienu pozīciju augstāku rezultātu, iegūstot 42.vietu, bet O.Muižnieks pakāpās par trīs pozīcijām uz augšu, kļūstot par 50.vietas ieguvēju.

Sports