Velomaratons: pārrobežu trillerī asās cīņās noskaidro Vivus.lv MTB maratona uzvarētāju

Igaunijas ciemā Vastse-Roosa, kas atrodas tikai 2 kilometrus no Latvijas, 12. septembrī  tika aizvadīts Latvijas kalnu ritenbrauksanas seriāla Vivus.lv MTB Maratona pēdējais posms, informē Jānis Baltaisbrencis.

Viņš stāsta, ka šoreiz Vivus.lv MTB Maratona organizatori tradicionālā Apes posma starta un finiša zonu nolēma rīkot pie pārrobežu sadarbības partneriem Igaunijā un sacensību trase piecas reizes šķērsoja Latvijas/Igaunijas robežu.

"Trillera cienīgās asās cīņās un pretinieku komandu aprēķinos Oskaram Muižniekam (Sportlife Cycling Team) tomēr izdevās nosargāt sezonā iekrāto pārsvaru un tikai par 2 punktiem apsteigt otrās vietas ieguvēju Dimitriju Sorokinu (Team Rietumu-Delfin). Trešais ātrākais vīru konkurencē šogad bija Ivars Prokofjevs (ZZK-Cēsis). Kā lielām sacensībām pienākas, arī sieviešu konkurencē bija intriga līdz pēdējiem metriem un sezonas kopvērtējuma uzvarētājas gods šogad Leldei Ardavai (Team Rietumu-Delfin), kas tikai par 4 punktiem apsteidza Katrīnu Jaunslavieti (eBike Machine). Trešajā vietā pēc visiem 7 sezonas posmiem - Ingrīda Šmite (Sportlife Cycling Team). Sezonas noslēdzošajā posmā, kā šogad bieži ierasts Latvijas sacensībās, dubultuzvara ZZK-Cēsis braucējiem Arnim Pētersonam un Mārtiņam Blūmam, bet trešais - Matīss Preimanis (Sportlife Cycling Team). Sieviešu konkurencē 56 km garajā distancē uzvarēja Lelde Ardava, otrā  - Katrīna Jaunslaviete, bet trešā - Igaunijas sportiste Mari-Liis Mõttus," par sacensību rezultātiem informē J.Baltaisbrencis.

Pēc sezonas pēdējā posma notika arī sezonas noslēguma preses konference, atrakcijas un pirts igauņu stilā, kā arī Lielā balle ar sezonas kopvērtējuma apbalvošanu un igauņu dzīvo mūziku.

Vairāk informācijas, rezultāti, foto un video - www.mtb-maratons.lv

Sports