Velosports: tuvojas finišam otrais lielākais seriāls Latvijā

Sestdien, 12. septembrī, ar riteņbraukšanas sacensībām Apes apkārtnē noslēgsies Vivus.lv MTB velomaratona 2015. gada seriāls un izšķirsies uzvarētāji katrā no ieskaites grupām. Šis seriāla 7. posms būs neparasts arī ar to, ka ne vien daļa trases, bet arī starts un finišs atradīsies nevis Latvijā, bet Igaunijā – viesmīlīgajā „Mežabrāļu saimniecībā” Monistes pagasta Vastse - Roosa ciemā, kas atrodas 4 km no Apes.

Mazliet atskatoties vēsturē, atklājās, ka pirms vairāk nekā 15 gadiem, gatavojoties kārtējām motosporta sacensībām Mairis Levans kopā ar Viesturu Kazaini un Juriju Kovgeru, treniņos sāka izmantot MTB (kalnu divriteņus). Savukārt Alūksnē velosacensības rīkot sāka Guntis Kozilāns un Vilnis Veļķeris. Mairis un Viesturs sadarbībā ar Jāni Baltaisbrenci un domubiedriem 2007. gadā Apē noorganizēja velomaratonu, tā aizsākot sacensības, kas izveidojušās par Latvijā otru lielāko velosporta seriālu. Tajā ikreiz piedalās nu jau vairāk kā pustūkstotis dalībnieku no dažādām valstīm, tradicionāli daudz spēcīgu dalībnieku ierodas no Igaunijas.

Laika gaitā mainījušies sacensību sponsori un līdz ar to arī velomaratona nosaukums (no TREK un PHILIPS līdz VIVUS.LV). Tomēr saglabājusies sacensību būtība - dot iespēju ikvienam pārbaudīt savus spēkus maratona (ap 50 km) vai pusmaratona (30 km) distancēs, savukārt jaunākā paaudze pirmo pieredzi velosportā var gūt aizrautīgajās, sirsnīgajās bērnu velosacensībās. Sportisti ik gadus pēc finiša apstiprina, ka Apes velotrases ir neatkārtojamas ar dabas ainavām, jo tajās ietvertas Alūksnes un Hānjas augstieņu kalnainākās vietas, ezeri, Vaidavas upe… Ne velti pēc sacensībām daudzi dalībnieki izbrauc interesanto maršrutu vēlreiz, mierīgi izbaudot pierobežas pirmatnīgo dabu un atceroties sacensībās piedzīvoto. Sportistus piesaista arī īpašā „pārrobežu gaisotne”, jo Apes pusē notiek pagaidām vienīgās velosacensības Latvijā, kas dod iespēju iebraukt (šoreiz arī startēt un finišēt!) Igaunijas teritorijā. Patīkami pārsteidz un dod jaunus spēkus vietējo iedzīvotāju un citu līdzjutēju atsaucība, viņu uzmundrinošais atbalsts trases malās.

Sportiskas intrigu arī šoreiz netrūks! Uz šo brīdi līderis maratonā ir alūksnietis Oskars Muižnieks (komanda SportlifeCycling Team), kurš centīsies revanšēties un noturēt uzvaru arī kopvērtējumā. Pērn viņš triumfam bija ļoti tuvu, vienīgi pašā pēdējā sacīkstē viņu pārspēja Raivis Zīmelis (My SportVeikals).

Apes posmā vienlaikus notiek arī tradicionālā „Vaidavas kausu” izcīņa MTB maratonā, kurus saņem pirmo triju vietu ieguvēji absolūtajā vērtējumā. Tiks apbalvotas labākās komandas, bez tam 2015. gada sezonas kopvērtējuma uzvarētājs, kā arī uzvarētāja MTB Maratona distancē saņems specbalvu no sacensību ģenerālsponsora VIVUS.LV. Sacensību noslēgumā „Mežabrāļu sētā” paredzēta uzvarētāju sumināšana un atpūtas vakars kopā ar vietējo „Mežabrāļu kapelu”.

Trases shēma, dalībnieku pieteikumi un cita informācija - mājaslapā www.mtb-maratons.lv

Sports