Velosports: uzvar Igaunijas seriālā

Vīlandē 3.maijā startēja viens no diviem lielākajiem Igaunijas kalnu divriteņu seriāla “MTBest“ pirmais posms “15. Mulgi Rattamaraton”.

600 dalībnieku konkurencē startēja arī alūksnieši. Pirmo vietu N45 grupā 25 kilometru distancē izcīnīja Anita Muižniece. Galvenajā - 52 kilometru - distancē M55 grupā uzvaru svinēja ilzenietis Viesturs Kazainis, Gunārs Rozenbergs – 4.vietā. Reinis Markss izcīnīja 12.vietu M grupā. M50 grupā 11.vieta - Guntim Kozilānam.

““MTBest” braucam, jo šeit vistuvāk mums ir posmi, tie ir pazīstami, izņemot dažus, un labs kontakts ar organizatoriem. Starts bija pilsētas ieliņās ar ļoti trīs lieliem kāpumiem, kā Alūksnes Tempļa kalnā braukt. Sacensības notika slēpošanas trasē ar daudziem zigzagiem, četros kalnos uzbraukt nevarēju, bija purva vietas, kur pat ar kājām nezināju, kā iziet. Finišs - pa akmens bruģi kādus 400 metrus. Bija smagi. Var teikt, ka Igaunijā ir interesantāk, jo, kādā vietā paliec, ar tādu numuru startē nākamajās sacensībās: ja labi brauc, tad vari startēt no labāka starta koridora. Dalībnieku nebija daudz, jo otrs seriāls notika iepriekšējā dienā. Otra seriāla posmi ir tālāk no Alūksnes, tādēļ tur nepiedalīsimies. Šeit arī braucam tādēļ, ka ir citas grupas,un M50 grupā vairs nevarējām būt konkurētspējīgi. Līdz 3.vietai pietrūka pusotras minūtes, Viesturs gan uzvarēja ar lielāku pārsvaru, bet Igaunijā apbalvo tikai 1.vietu, tāpēc viņš arī cīnījās, jo mēs jau aptuveni zinājām, kas ir konkurenti. Pat necerēju, ka man tik labi ies, - pašam prieks! Vēl lielāks prieks, ka “ievilkām” tur Anitu Muižnieci, kura arī uzvarēja. Balvas arī ļoti labas: 70 eiro Viesturam un Anitai 50 plus vēl sponsoru dāvanas. Var teikt, ka ar vienu uzvaru atmaksājās visa seriāla dalības maksa. Igauņu komentētājs prasīja, ko tie latvieši ēd, vai uz kājas nav seši pirksti, jo brauciena kopvērtējumā arī latvieši “paņēma” 1.vietu. Bet konkurence tur ir ļoti liela, ļoti stipri braucēji arī no šosejas, pirmais simtnieks, varētu teikt, ir profesionāļi. Reinis kopvērtējumā bija 17.vietā, kas ir ļoti labi. Guntim negāja tik labi, bet viņam šīs šogad bija pirmās sacensības. Esam nobrieduši braukt 16.maijā jau nākamajā posmā, kurš būs pie Tallinas. Brauksim pirmos četrus posmus Igaunijā, pēc tam skatīsimies, jo tie sakrīt ar Latvijas seriāliem. 10.maijā startēsim Kuldīgā “SEB MTB” seriālā,” stāsta Gunārs Rozenbergs.

Sports