Veterāni atgriežas laukumā

Par godu pašmāju basketbola čempionāta ceturtdaļgadsimtam svētdien laukumā devās Alūksnes un Apes novadu veterāni. Lai gan uzvaru ar rezultātu 57:44 guva Alūksnes komanda, paši spēlētāji atzīst, ka spēles iznākumam šajā gadījumā ir maza nozīme: galvenais bijusi atziņa, ka, neskatoties uz cienījamo gadu stāžu, viņi joprojām var spēlēt un cīnīties par uzvaru.

“Līdz pat pēdējam brīdim neticēju, ka tas var izdoties. Laukumā nebija spēlēts gana ilgi, lai lielākās bailes saistītos ar to, ka var aizskriet līdz vienam laukuma galam un vairs netikt atpakaļ,” smejoties saka Alūksnes komandas spēlētājs Ēriks Gross. Bez viņa komandā spēlēja Juris Iesalnieks, Modris Lazdekalns, Dainis Ļeļevs, Ainars Melders, Jānis Nīkrencis, Andris Riekstiņš un Ardis Tomsons. Savukārt Apes komandu pārstāvēja Andris Gailītis, Mārtiņš Meisters, Māris Neiders, Juris Ozoliņš, Juris Paramonovs no Apes, kā arī Viesturs Dandens un Gints Riepnieks no Gaujienas.

Priecē iespēja atcerēties vecos laikus

Kaut gan ne visi bijušie rajona čempionāta dalībnieki piekrita vai varēja doties laukumā, komandu sastāvos izdevies apvienot spēlētājus, kurus basketbols saista gadiem, ja ne pat gadu desmitiem. “Tā pa īstam ar basketbolu sāku aizrauties, kad astoņdesmito gadu vidū beidzu augstskolu un sāku šeit strādāt. Gaujienas komanda čempionātā piedalījusies ļoti daudzus gadus, nereti stājoties pretī tieši šiem spēlētājiem. Kopš tā brīža ir pagājis ilgs laiks, tāpēc priecē, ka nu mums bija iespēja atcerēties vecos laikos un atkal uzspēlēt visiem kopā,” atzīst V.Dandens.

Iespēja uzspēlēt kopā ar vecajiem cīņu biedriem laukumā atgriezties mudinājusi arī A.Tomsonu. Lai gan vēl pirms diviem gadiem viņš piedalījies rajona čempionātā, pamest sportiskās aktivitātes nolemts gados līdzvērtīgu spēlētāju trūkuma dēļ. “Nospriedu, ka pietiek mēģināt ar jauniem zēniem sacensties. Tagad piekritu atgriezties tikai tādēļ, ka lielākā daļa laukumā bija to puišu, ar kuriem kopā nospēlēti vismaz 20 gadi,” saka A.Tomsons, piebilstot, ka, neskatoties uz gadiem, viņam savus komandas biedrus joprojām gribas saukt par “puišiem”. Šo vēlmi pastiprinājušas spēlē gūtās sajūtas, kad šķitis: gadi ir gājuši uz priekšu, bet viņi paši nemaz nav mainījušies.

Īpaša šī spēle bija arī tās tiesnešiem: Raimondam Celmam un Edžum Molleram. Lai gan abi puiši spēļu tiesāšanā nav iesācēji, E.Mollers atzīst, ka tā bijusi pirmā reize, kad viņam nācies tiesāt savus bijušos trenerus: J.Iesalnieku un J.Nīkrenci. “Tas bija pavisam savādāk, nekā čempionāta spēlēs. Viņi visu darīja mierīgāk, vairāk runājās un kaislības laukumā bija mazākas, taču brīžos, kad kādam izdevās iemetiens grozā, emocijas bija daudz spēcīgākas,” viņš komentē laukumā notikušo.

Ir gatavi turpināt iesākto

Nu pēc svētdienas vakarā gūtajām emocijām veterāniem radusies vēlme iesākto turpināt. “Izrādās, ka mēs arī kaut ko vēl varam, tāpēc būtu labi, ja tam visam sekotu turpinājums,” uzskata Ē.Gross. Arī A.Tomsons pauž cerību, ka līdz ar šo spēli nekas nebeigsies. Tā kā novada čempionāts vairāk piesaista jaunos spēlētājus, tad, viņaprāt, veterāni varētu rīkot paši savu turnīru, kur izspēlēties. “Ir ļoti viegli pēc darba skatīties televizoru un atrast iemeslu, lai neatnāktu uz sporta zāli, bet pašiem savs turnīrs varētu kļūt par stimulu turpināt aktīvo dzīvesveidu,” viņš saka.

Līdzīgas aktivitātes jau uzsāktas Apes novadā, kur notikušas atsevišķas veterānu spēles. J.Ozoliņš atklāj, ka tobrīd spēles aizritējušas starp Apes, Smiltenes un Igaunijas pašvaldības Rouges spēlētājiem, taču tas tikai priecētu, ja šim pulciņam pievienotos arī alūksnieši. “Šoreiz mums nebija daudzu spēlētāju, kuriem komandā vajadzēja būt. Pēc pirmā puslaika Ape it kā bija vadībā, bet otrajā vienkārši pietrūka spēka un par sevi lika manīt tas, ka nebijām saspēlējušies kā komanda. Ja mēs turpinātu būt aktīvi, tad domāju, ka nākamās spēles varētu izvērsties daudz spraigākas un ar pavisam citu rezultātu,” spriež V.Dandens.

Aizvadīs pēdējās priekšsacīkšu spēles

Tiesa, kamēr veterāni vēl tikai spriež par savu turnīru, pilnā sparā rit Alūksnes novada I čempionāta basketbolā spēles. Nedēļas nogalē komandas aizvadīja vienas no pēdējām priekšsacīkšu spēlēm, kas beidzās ar sekojošiem rezultātiem: “Studenti” – “4Plus” – 61:62; “BJSS” – “Mālupe” – 54:61; “Trapene” – “MCD” – 43:99; “Gaujiena” – “Studenti” – 33:63; “MCD” – “BJSS” – 106:31; “Trapene” – “4Plus” – 79:97; “Ape” – “Ideja” – 42:78; “Iespēja” – “Zelta balodis” – 84:65; “Rūsiņš” – “Lave” – 77:64; “Alsviķi” – “Ape” – 72:56; “Ideja” – “Rūsiņš” – 108:79; “Lave” – “Iespēja” – 111:61. Nākamās spēles komandām paredzētas šo svētdien, kad notiks pēdējās priekšsacīkšu spēles.

 

Turnīra tabula


A apakšgrupa

B apakšgrupa

Vieta

Komanda

Punkti

Uzvaras/ zaudējumi

Iemestie/ zaudētie grozi

Komanda

Punkti

Uzvaras/ zaudējumi

Iemestie/ zaudētie grozi

1

Ideja”

10

5 – 0

458 – 273

4Plus”

10

5 – 0

441 – 330

2

Rūsiņš”

9

4 – 1

421 – 311

Studenti”

10

4 – 2

397 – 312

3

Lave”

8

3 – 2

414 – 323

MCD”

9

4 – 1

429 – 264

4

Alsviķi”

8

3 – 2

380 – 330

Trapene”

7

2 – 3

356 – 346

5

Ape”

8

2 – 4

322 – 432

Gaujiena”

7

2 – 3

309 – 293

6

Iespēja”

6

1 – 4

320 – 411

Mālupe”

6

1 – 4

256 – 401

7

Zelta balodis”

5

0 – 5

208 – 443

BJSS”

5

0 – 5

173 – 415

 

Vairāk foto

Sports