Vieglatlēti izcīna septiņas medaļas 17

Ar vairākām medaļām no Vidzemes novada bērnu un jaunatnes sporta skolu čempionāta vieglatlētikā telpās atgriezušies Alūksnes rajona jaunie vieglatlēti, kas savās disciplīnās kļuvuši par septiņu godalgoto vietu ieguvējiem.

Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneris Ilgvars Vaskis atklāj, ka Limbažos rīkotais čempionāts pulcējis junioru un A grupas jauniešus no astoņām Vidzemes bērnu un jaunatnes sporta skolām, kā arī Rīgas vieglatlētikas skolas. Šādā konkurencē pozitīvi izcēlušies Alūksnes rajona jaunie sportisti, kas, pēc I.Vaska teiktā, sprinta finālskrējienā aizņēmuši pusi vietu uz Limbažu manēžas starta līnijas.

Pirmajā četriniekā

Sacensību izskaņā par uzvarētājiem junioru grupā kļuva Nadīna Dudare (1500 metri) un Dana Krutkina (400 metri). Abas sportistes medaļas izcīnījušas arī 60 metru skrējienā, kur N.Dudarei sudraba, bet D.Krutkinai – bronzas medaļa. Pie sudraba medaļas tikusi arī Jana Fridrihsone no Apes (trenere Aija Latika), kas startēja augstlēkšanas disciplīnā. Savukārt A grupas jauniešu konkurencē uzvaras laurus plūca Edgars Bušenko, kurš 300 metru skrējienā izcīnīja zelta medaļu, bet 60 metros ieguva augsto 3.vietu. Vēl labu rezultātu 60 metru skrējienā uzrādīja Jēkabs Cīrulis – viņam A grupas jauniešu konkurencē 4.vieta.

Attaisno izdevumus

Vērtējot sportistu rezultātus, I.Vaskis uzteic E.Bušenko „par „niknāko” un veiksmīgāko startu”. Treneris norāda, ka puisis 60 metru skrējienā uzrādījis personīgo rekordu – 7,16 sekundes. Savukārt 300 metru distancē viņš taktiski pareizā un uzņēmīgā veidā apsteidzis mājinieku – Limbažu sportistu, kurš jau ir iekļuvis valsts izlases kandidātu sarakstā. „Jāsaka paldies vadībai par ceļa izdevumu segšanu,” saka I.Vaskis, atklājot, ka „taupības režīma” apstākļos sākotnēji finansējums bijis paredzēts tikai dalībai valsts čempionātos. „Liekas, ka šo sacensību rezultāti izdevumus attaisnoja.”

Tiesa, uz nākamajām sacensībām par ceļa izdevumiem nebūs jārūpējas. I.Vaskis informē, ka tās notiks tepat Alūksnē, kad uz tradicionālo Gunta Zālīša balvu izcīņu pulcēsies citu rajonu sportistu delegācijas ar „spēcīgu sastāvu”.

Komentāri 17

Analiize

Visos sporta veidos tiek ielikts darbs mezoniigs un trenini gruuti.Basketbolaa ir divi U16 izlases kandidati Karlis Mediss un Janis Kliests-zinasanai.Cik tad ilgi aluksnee pastav basketbols un vieglatletika?Protams, ka vieglatletikai ir sava ilga vesture un panakumi, un priecasimies, ka Aluksnee beidzot paradijies basketbols un futbols.

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 23:00

vecāks

Pilnībā piekrītu analīzei.Alūksnē tiešām ir maz sportistu,tāpēc jāpriecājās,ka tādi vēl ir.

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 22:55

Edgars Bušenko

Ja Jūs zinātu, kāds darbs jāieliek, lai noskrietu pa tām pašām 7,16 sekundēm. Vienkārši nav ko teikt...

Jūs nevarat iedomāties, cik mūms ir smagi treniņi

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 22:54

Analiize

1. Aluksnee ir jaalepojas par visiem sporta veidiem un sasniegumiem,jo pie tik vaajaam sporta baazem un finanseejuma vel ir briinums, ka mums ir sportistiun treneri.
2.Limbazos piedalijas parstavji no septiniem rajoniem.Luuk ieguto godalgu skaits rajonu vertejuma Valmiera 22;Limbazi 15,Madona 11,Valka 10,Riga 10, Cesis 9, ALUKSNE 7
3.Busenko-neapcel citus pats, tad nenoliks tevi

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 22:52

vecāks

Nenoliegšu,b/bols ir interesantas,aizrautīgs un mūsdienās aktuāls.Arī b/bols prasa treniņus un kārtīgu darbu.
V/lētika ir individuālais sporta veids,tāpēc arī katrs sportists šajā sporta veidā pieiet savai distancei individuāli.Tas ir daudz atbildīgāk nekā b/bolā,varbūt tieši tādēļ v/lētikā ir mazāk sportistu nekā b/bolā,jo v/lētika prasa no sportista lielu apņēmību un mērķtiecību,taču mūsdienu jauniešiem tas šķiet par grūtu.
Un salīdzinot treniņa vietu ar b/bolistiem-v/lētus var tikai uzslavēt,ka tādā šķūnī viņi ar centību sasniedz arī rezultātus.
Fan,varbūt nosauc kādu tagadējo b/bolistu,kurš ir Latvijas izlases cienīgs spēlētājs.Arī v/lētikā var nosaukt vairākas personas nekā tikai vienu,kuras jau ir aizgājušas no Alūksnes.
Un,uzskatu,ka Edgars Bušenko vēl progresēs.

Tas taču ir saprotams,ka katrs aizstāvēs savu sporta veidu,bet ja pavēro no malas,kas tad?

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 22:43

Edgars Bušenko

Jaa mūs nav daudz, bet tāpēc mož nenoliksim?

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 22:17

sprinteris

jā grūti salīdzināt rezultātus individuālajos veidos un sporta spēlēs.LVS mājas lapā var redzēt, ka vairākas medaļas iegūtas 2,3,4 dalibnieku konkurencē.Respect Bušenko, kad varēsi 6,5-6,8 tad būs ok

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 19:16

fricis

Kaa jau teica ieprieks Igors nevajag jaukt divas dazadas lietas komandas sporta veidu ar individualajam sacensibam.Tapec tikai nevajag *** par basketbolistiem. Pievaldi muti omerga

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 17:59

Runcis

Vieglatlētu līmenis Alūksnē vairs neko nav augstāks par basketbolu.Džudisti rullē labāk par citiem:))Cik jūs tur vieglatlētu vairs ir palicis ko a?

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 17:20

Edgars Bušenko

OOO Umņiki ar parādījušies :D

Jee kāds ar mani noliek par sūdīgiem rezūltātiem, prieks par to :)

Kristaps Mediss tiešām ir labs, bet nu cik skatos runa te iet par Alūksnes bakatbola kopējo līmeni :)

AA un ja nemldos Latvijas olimpiādē startēja kādi 5 vieglatlēti!! Tā kā nav te ko sprēgāt ;) Respektīvi man tajā laikā bij izlaidums :)

P.S Tas, kam tur liekās, ka 7,16 ir sūdīgs laiks!! Davai rādi, ko proti ;)

Bet nu katrā ziņā Nenoliekat citus j;)

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 15:50

ziginiinii

nu ja gribetos jau vairak tadu ka Mediss :D
agrak perspektiivo bija daudz bet sasniedza redzmus rezultatus tikai krisha :)

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 03:23

Fans

Kristaps Mediss Latvijas čempions un ASK/Rīga spēlētājs! Omega ko tu staro par medaļām ar sūdīgiem rezultātiem DDDD

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 19:14

Igors

Pareiz, uz laukuma ir pieci, bet nezinu nevienu sporta spēļu komandu, kur spēles laikā nenotiek spēlētāju maiņas. Sporta spēlēs viens nav karotājs, jābūt visiem labiem un gadiem ilgi noslīpētai sadarbībai. Vēl liels pluss basketbolam ir tas, ka ir masveidība un jaunieši lietderīgi pavada laiku. Jā, vieglatlētikā ir pāris labu vieglatlētu, bet tikai labu..... It kā ar "Sporta meistariem" lielīties nevaram un Latvijas Olimpiādē komandu vērtējumā arī pārāk slikts rezultāts. Tātad nav ne masveidības, ne izcilu rezultātu.

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 19:07

Omega

Labāk pāris labu vieglatlēti, nekā čupa sūdīgu basketbolistu!! Vieglatlētika jā ir individuāla, bet kāds sakars 10 cilvēkiem, ja vienlaiciigi vienā komandā uz laukuma ir 5 cilveeki!! Davai uz priekšu PASAKI CIK AUGSTAS VIETAS ALŪKSNES BASKETBOLISTI IR IEGUVUŠI LATVIJĀ !!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 00:17

Igors

Omega, tu jauc divas dažādas lietas. Individuālie sporta veidi un komandu sporta spēles nav viens un tas pats. Komandu sporta spēlēs čempionāts notiek visu sezonu un tāpēc arī ir tik daudz izbraukumu. Ja par sasniegumiem, tad arī ir liela atšķirība. Gribētu redzēt kā 10 vieglatlēti reizē skrien un izpilda kaut kādus uzdevumus. Tikai to nav iespējams redzēt, jo Alūksnē vienā vecuma grupā nemaz 10 kau cik spējīgu vieglatlētu nav.

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 15:17

Omega

Alūksnes vieglatlēti sacensībās ieņem ļoti augstas vietas un tas mani priecēi. Kāpēc viņiem ir liegta iespēja apmeklēt vairākas sacensības, kamēr Alūksnes basketbolisti braukā pa visu Latviju gandrīz katru nedēļu, bet kautkā par viņu sasniegumiem nekur netiek raktīts. Es saprotu, ka BJSS direktors ir Basketbola treneris, bet ir jābūt taisnīgam!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.11 01:08

Sports