Zaudē čempionu titulu

Kurzeme Zigurda Kalniņa un Valda Dombrovska ekipāžai izrādījusies neveiksmīga vieta startiem Latvijas autorallija čempionāta priekšpēdējā un pēdējā posmā “Latvija – Kuldīgas rudens”. Tajos uzvarēt liedza tehniskas kļūmes.

“Slikti gāja. Mašīnai lūza pusass, tāpēc nācās izstāties no sacensībām. Tas notika trešajā ātrumposmā. Pirmajos divos ātrumposmos par pusminūti apsteidzām konkurentus. Taču nācās zaudēt čempionu titulu 2WD klasē,” atzīst Z.Kalniņš.

Arī rallijā “Kurzeme” viņa ekipāža bija pirmā, kad mašīnas pusass lūzums lika izstāties no sacensībām, bet līdz finišam bija tikai 3 kilometri. Jau šī neveiksme pasliktināja rezultātu kopvērtējumā. Pēdējā rallija posmā autosportistiem noteikti vajadzēja izcīnīt uzvaru, bet savukārt līderi nedrīkstētu ieņemt augstāku vietu par ceturto, lai “mazais Zigis” ar savu pārinieku kļūtu čempioni. “Tā parasti nenotiek,” sprieda Z.Kalniņš. Tomēr viņš nedomāja, ka veiksme būs pavisam atstājusi un pusass lūzīs atkal, tikai šoreiz citā vietā.

2WD klasē par čempioniem kļuva Jānis Fārenhorsts ar stūrmani Ingaru Smaiži, bet viņa tuvākie sekotāji – Ivo Priedītis un Zigurds Kalniņš - izstājās. Arī kopvērtējumā uzvarētājs ir J.Fārenhorsts ar 49 punktiem, otrajā vietā ar 31 punktu atstājot I.Priedīti, bet trešajā vietā – Z.Kalniņu, kura rēķinā ir 30 punkti. “Tāds ir sports,” atzīst Zigurds. Viņš divos rallija posmos ir izcīnījis uzvaras, vienā – otro vietu. Abos posmos Kurzemē arī varēja būt uzvara, bet nebija. Iespējams, intuīcija lika pirms starta pēdējā posmā teikt, ka ātrumam nebūs tik liela nozīme kā sportiskajai veiksmei.

Sports