Kad vaigi zied kā rozes

Sals un vējš liek vaigos uzplaukt arī negribētām “rozēm” – parasti dāmām pēc 40 gadu vecuma kļūst redzamāks kapilāru tīkls, ko nevar tikai “aizkrāsot” ar tonālo krēmu.

Ādas īpatnības lielā mērā noteic iedzimtība, atgādina kosmētiķe Vineta Ābola. Ja parādās kapilāru tīkls, tas nozīmē, ka āda ir plāna, iespējams, pārāk sausa, varbūt vainīgas hormonālās svārstības. Izteiktākas problēmas ir smēķētājām. Ziemā īpaši jāpiedomā, kā papildus pabarot ādu, priekšroka ir barojošiem, ne mitrinošiem krēmiem. Speciāli acs apvidum domātos krēmus, kas stiprina un pabaro ādu, var likt arī uz problemātiskajiem vaigu galiem – vislabāk vakarā pirms gulētiešanas, kas jāieplāno laika posmā no pulksten deviņiem līdz pusnaktij. Tad miegs ir veselīgākais un krēmi labāk iesūcas. Izgulēšanās stiprina arī organisma vispārējo stāvokli.

Ja problēmu nav, asinsvadi spēj strauji gan izplesties, gan sarauties. Ja organismam trūkst C vitamīna, ir pavājināta imunitāte, asinsvadu, to skaitā kapilāru, elastība samazinās – kapilāri biežāk plīst vai paliek paplašināti, un veidojas šādas “rozītes”. Lai no tām izvairītos, nav vēlamas krasas temperatūras maiņas, slodze asinsrites sistēmai – pirts, sauna, solārijs, pārslodzes. Par labu nenāks stiprs alkohols un asi ēdieni. Veidojot meikapu, “rozīšu” maskēšanai vispirms izmanto zaļganu toni, klājot niecīgus punktiņus, lai neitralizētu sarkano, tad izvēlas ādai atbilstošas nokrāsas tonālo krēmu un beigās pūderi. Kapilāru tīklojums esot mazāk pamanāms, ja ir iedegums: saule vai solārijs nav vēlami, labāk izmantot paštonējošos krēmus, bet nepārspīlēt.

Veselība